Ισοπαλία που δεν αφήνει κανέναν ευχαριστημένο στην Περιστερώνα.
Δόξα και Καρμιώτισσα εξήλθαν ισόπαλες 2-2, σε ένα παιχνίδι στο οποίο οι γηπεδούχοι πήραν τον πρώτο τους βαθμό και τα τέσσερα γκολ μπήκαν στο α’ ημίχρονο.
Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε με πέναλτι του Φουρ στο 8ο λεπτό, η Δόξα το γύρισε με Βελκόφσκι (17’) και Τρούγιτς (22’), αλλά από τα πόδια ενός δικού της ποδοσφαιριστή, του Βαγγέλη Κυριάκου ήρθε η ισοφάριση για την Καρμιώτισσα στο 38’.
Στην επανάληψη οι δύο ομάδες είχαν τα καλά τους διαστήματα και τις ευκαιρίες τους αλλά δεν άλλαξε κάτι στο σκορ με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάρουν από έναν βαθμό.

Δόξα (Πετράκης): Αντωνίου, Τρούγιτς (70′ Τζε-Τζε), Σαντίκ, Βελκόφσκι, Αλτσέους, Αντωνιάδης, Αντουί (57′ Γκλεοφίλο), Β.Κυριάκου (57′ Μουχαμέντ), Χ.Κυριάκου, Πούριτς, Ασάντε
Στον πάγκο: Π.Κυριάκου, Σιέλης, Φοφανά, Τραιτσέφσκι, Γκλεόφιλο, Σκόγκλουντ, Γιαμπερέ, Τσετσέροβιτς, Μουχάμεντ, Στυλιανού, Τζε-Τζε

Καρμιώτισσα (Χαραλάμπους): Ανέστης, Μαλόνε, Νεοφύτου, Φουρ, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου (73′ Θεοδώρου), Νιούπορτ, Κατσαντώνης (73′ Παντελή), Κοβάσεβιτς, Ματθαίου (57′ Λουκίλι)
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Λουκίλι, Μιχαήλ, Πντελή, Θεοδώρου, Αγγελή, Ταβελούδης, Σταύρου, Σουκ

ΣΚΟΡΕΡ: 17′ Βελκόφσκι, 22′ Τρούγιτς/8′ Φουρ (π.), 38′ Β’Κυριάκου (αυτ.)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αλτσέους, Αντουί/Γκραντινάρου, Ματθαίου
ΘΕΑΤΕΣ: Περίπου 100

3′
Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ρόσι από κοντά έκανε το πλασέ, νίκησε τον τερματοφύλακα Αντωνίου αλλά έκοψε ο Ασάντε πάνω στην γραμμή.
5′ Κερδίζει πέναλτι η Καρμιώτισσα σε ανατροπή του Κοβάσεβιτς από τον τερματοφύλακα Αντωνίου.
6′ Ο Φουρ ανέλαβε την εκέτελεση και ο Αντωνίου έπεσε σωστά και απέκρουσε την μπάλα.
8′ ΓΚΟΛ. 0-1.  Δόθηκε επανάληψη καθώς ο Αντωνίου κινήθηκε εκτός της γραμμής του και ο Φουρ αυτή την φορά ευστόχησε.
17′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η Δόξα. Πισινή κεφαλιά του Σαντικ, έστρωσε στον Βελκόφσκι ο οποίος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22′ ΓΚΟΛ. 2-1. Γυρίζει το παιχνίδι η Δόξα. Ο Αντουί παλικαρίσια κέρδισε την μπάλα, αυτή έφτασε στον Βελκόφσκι ο οποίος έστρωσε στον Τρούγιτς που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
26′
Νέα ευκαιρία για την Δόξα. Ο Αντουί μπήκε από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή του Ανέστη, έκανε το σουτ αλλά ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε ο Ελλαδίτης τερματοφύλακας.
33′ Σουτ του Αλτσέους έξω.
38′ ΓΚΟΛ. 2-2. Ισοφαρίζει η Καρμιώτισσα. Ο Βαγγέλης Κυριάκου στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.
45+1′
Κίτρινη κάρτα στον Ματθαίου για φάουλ στον Αντουί.
45+5′ Μακρινό σουτ του Κατσαντώνη έξω.

47′
Ευκαιρία για την Δόξα. Από καλή θέση μέσα στην περιοχή ο Βελκόφσκι έκανε το σουτ αλλά η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
51′ Απαντά η Καρμιώτισσα. Ο Κοβάσεβιτς έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
66′ Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, γύρισμα του Ρόσι, πρόλαβε και έδιωξε ο Πούριτς.
72′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κρμιώτισσα. Από κοντά ο Κοβάσεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα έξω.
78′ Σέντρα-σουτ του Αντωνιάδη, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.