Με τρία γκολ σε 5 λεπτά στο α’ ημίχρονο και ένα με πέναλτι στην επανάληψη, η Πάφος FC επιβεβαίωσε με το παραπάνω τα προγνωστικά κόντρα στην Δόξα, επικράτησε 4-0, έπιασε Άρη και Ανόρθωση στην κορυφή (με ένα ματς λιγότερο) και περιμένει.
Δύο γκολ πέτυχε ο εντυπωσιακός Μπρούνο και από ένα οι Τάνκοβιτς και Ζάιρο.

ΠΑΦΟΣ FC: Ίβουσιτς, Κβίντα (46′ Πέπε), Μπρούνο, Ζάιρο (56′ Νταβό), Μάνγκα, Μποτσκάι (74′ Μιχαήλ), Ικόκο (57′ Δημητρίου), Ρoυς, Τάνκοβιτς, Ναμ, Ντράγκομιρ (46′ Γκολντάρ)
Στον πάγκο: Γιοσίποβιτς, Γκολντάρ, Νταβό, Δημητρίου, Μιχαήλ, Βαλακάρι,Τουμάσι, Νταλίνια, Ταβάρες, Πελάτζιο, Πέπε

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Πάντιτς, Σιέλης (20 Πούριτς), Φοφανά, Τρούγιτς, Ναμπί (46′ Ασάντε), Κλεοφίλο, Αλτσέους, Αντωνιάδης, Μουχαμέντ (46′ Κυριάκου), Στυλιανού
Στον πάγκο: Αντωνίου, Π. Κυριάκου,Τραϊτσέφσκι, Σαντίκ, Τσετσέροβιτς, Αντούι, Ε.Κυριάκου, Πούριτς, Ασάντε, Τζιετζιέ

ΓΚΟΛ: 18′, 23′ Μπρούνο, 22′ Τάνκοβιτς, 52′ Ζάιρο (π.)

Παρατηρητής: Ζαφείρης Σάββας

9′ Ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Μάνγκα βρέθηκε στην περιοχής της Δόξας μόνος από θέση μέσα δεξιά, έκανε το πλασέ αλλά ο Σισκόφσκι τον έκλεισε σωστά και απέκρουσε την μπάλα.
12′ Επικίνδυνο γύρισμα του Τάνκοβιτς, δεν βρέθηκε συμπαίκτης του να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και έδιωξαν οι αμυντικοί της Δόξας.
18′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η Πάφος FC. Ο Μποτσκάι έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Μπρούνο με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
22΄ΓΚΟΛ. 2-0. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η Πάφος FC. Ο Τάνκοβιτς πήρε την μπάλα στην περιοχή, άδειασε τον Αντωνιάδη και με υποδειγματικό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
23′ ΓΚΟΛ. 3-0. Τρίτο γκολ για την Πάφος FC. Ο Ζάιρο έκλεψε από τον Πούριτς, έδωσε έτοιμο γκολ στον Μπρούνο ο οποίος με πλασέ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
29′
Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Το πλασέ του Μάνγκα χτύπησε στο δοκάρι αφού την άγγιξε και ο Σισκόφσκι και έφυγε κόρνερ.
38′ Δυνατό σουτ του Τάνκοβιτς, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
43′ Κεφαλιά του Τρούγιτς από κοντά, η μπάλα έφυγε έξω.
45+6′ Νέο δοκάρι για την Πάφος FC. Το φάουλ του Τάνκοβιτς σταμάτησε στην δεξιά δοκό του Σισκόφσκι.
52΄ΓΚΟΛ. 4-0. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ζάιρο ανεβάζει τον δείκτη του σκορ.