Με τον Ενκουνκού να βρίσκει δίχτυα στο 87ο λεπτό, η Άιντραχτ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Κολωνία. Έτσι η ομάδα της Φρανκφούρτης κράτησε το αήττητο, ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν τον πρώτο τους βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο 24ο λεπτό η Άιντραχτ απείλησε για πρώτη φορά στην αναμέτρηση με τον Εμπιμπέ, αλλά ο Σβάμπε σταμάτησε το σουτ του Γάλλου μεσοεπιθετικού. Στο 29’ οι γηπεδούχοι απείλησαν και πάλι με τον Εμπιμπέ, ενώ στο 43’ η Κολωνία έκανε το 0-1 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του  Κάινζ.  Στο 53’ ο Μάμους αστόχησε από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 83’ το μακρινό σουτ του Όλεσεν δεν ανησύχησε τον Τραπ. Τελικά στο 87’ η Άιντραχτ κατάφερε να ισοφαρίσει(1-1) με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ του Ενκουνκού.

ΑΙΝΤΡΑΧΤ: Τραπ, Τενόριο, Κοχ, Τούτα, Μαξ(46’ Χάουγκε), Σκίρι, Λάρσον(73’ Ρόντε), Μπούτα(83’ Άαρονσον), Εμπιμπέ(73’ Ενκουνκού), Μαρμούς(67’ Ενγκανκάμ), Γκέτσε

ΚΟΛΩΝΙΑ: Σβάμπε, Σμιτς, Χούμπερς, Σαμπό(79’ Κίλιαν), Πακαράντα, Μαρτέλ, Λιούμπισιτς, Βάλντσμιτ(58’ Όλεσεν), Κάινζ, Μάινα(58’ Αλιντού), Τίγκες