Τι κι αν έχανε ως το 84ο λεπτό από τη Σασουόλο, η Βερόνα πήρε τεράστια νίκη με 2-1, πλησίασε τη Σπέτσια στους τέσσερις βαθμούς κι ελπίζει στην παραμονή.

Μετά από ένα πρώτο πολύ ήσυχο ημίωρο στο 34ο λεπτό η Σασουόλο βρήκε το γκολ στην πρώτη της μεγάλη ευκαιρία. Ο Μπεράρντι σέντραρε από δεξιά και ο Αρουί με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Στο 58ο λεπτό ο Μοντιπό έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Πιναμόντι ενώ στο 75’ είπε όχι και σε σουτ του Ροζέριο ενώ στο 78’ η Βερόνα είχε μεγάλη ευκαιρία σε κεφαλιά του Ντζούριτς με τον Λοπές να σώζει στη γραμμή. Τελικά στο 84ο λεπτό μετά από κόρνερ ο Τσεκερίνι με δυνατή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 ενώ στο 87’ ο Μοντιπό είπε όχι σε σουτ του Πιναμόντι.

Στο 90+3′ ο Μοντιπό είπε όχι και σε νέο σουτ του Άλβρες και στο 90+5′ μετά από τραγικό λάθος του Κονσίλι ο Γκάιτς τον πλάσρε από μακριά για το 2-1.

ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Φαραόνι (68’ Καλόν), Ντόιγκ (46’ Τσεκερίνι), Μανιάνι, Χίεν, Ταμέζ, Βελόσο (46’ Ενγκόνγκ), Ντούντα, Τεράτσιανο (81′ Γκάιτς), Βέρντι (61’ Ντζούριτς), Λαζάνια

ΣΑΣΟΥΟΛΟ: Κονσίλι, Τόλιαν, Ροζέριο, Έρλιτς, Ρουάν, Λοπές, Φρατέζι (82′ Θόρστβεντ), Αρουί (68’ Ενρίκε), Πιναμόντι (87’ Άλβαρες), Μπεράρντι (68’ Ντεφρέλ), Λοριεντέ (82′ Μπαϊράμι)