Δεν έχει σταματημό η ΑΕΛ του Γιανέφσκι. Οι γαλαζοκίτρινοι πέρασαν με το εντυπωσιακό 3-0 από την Πάφο και ανέβηκαν στους 14 βαθμούς και την 5η θέση, έστω και προσωρινά.
Κορυφαίος για την ομάδα της Λεμεσού ο Μακρής που τα έκανε όλα. Πέτυχε το ομορφότερο γκολ της βραδιάς βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα, έδωσε ασίστ στο πρώτο γκολ, ενώ στο δεύτερο γκολ αυτός έβγαλε την άμυνα και ξεκίνησε η φάση που σκόραρε ο Μπεραχίνο.
Ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο από την ΑΕΛ, που θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ, ακολούθησε ένα διάστημα στην επανάληψη μέχρι το 65-70’ όπου πιέστηκε αρκετά αλλά άντεξε και δεν δέχθηκε γκολ. Το τέρμα του Μπεραχίνο έγειρε την πλάστιγγα υπέρ της καθώς από το σημείο αυτό και μετά ήταν ξεκάθαρο ότι θα έφευγε με το διπλό…
Εξαιρετική και η παρουσία του κόσμου της ΑΕΛ που βρέθηκε στο «Στέλιος Κυριακίδης», δεν σταμάτησε λεπτό να τραγουδάει και ήταν ομολογουμένως εντυπωσιακός σε αριθμό και παλμό!