Ο Έρικ Τεν Χαγκ δεν έχει… τελειώσει τον Κριστιάνο Ρονάλντο από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο ήταν εκτός αποστολής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο χθεσινό ντέρμπι με την Τσέλσι (1-1), καθώς στον προηγούμενο αγώνα, κόντρα στην Τότεναμ, αρνήθηκε να περάσει ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά και εν συνεχεία αποχώρησε μόνος του για τα αποδυτήρια πριν τη λήξη.
Ο Έρικ Τεν Χαγκ μετά το χθεσινό ματς ξεκαθάρισε πως όχι απλώς υπολογίζει κανονικά για τη συνέχεια τον Πορτογάλο σταρ, αλλά και πως η ομάδα τον έχει ανάγκη. «Βάζει γκολ και αυτό είναι πολύτιμο για εμάς. Τον χρειαζόμαστε, είναι ξεκάθαρο και φάνηκε και σ’ αυτόν τον αγώνα», αρκέστηκε να πει ο Ολλανδός προπονητής, που είδε την ομάδα του να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις.
Ο 37χρονος άσος έχει 12 συμμετοχές φέτος, αλλά έχει σκοράρει μόλις δύο φορές και στις περισσότερες περιπτώσεις έρχεται από τον πάγκο ως αλλαγή.