Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ΆρηςΟλυμπιακός για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
8′  ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς φάση μέχρι στιγμής το ματς, με τον Άρη να έχει την κατοχή και τον Ολυμπιακό να αμύνεται στο δικό του μισό γήπεδο.
15′  ΣΧΟΛΙΟ: Καμία τελική προσπάθεια μέχρι στιγμής σε ένα κακό ματς. Πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.
17′  Πέναλτι ζήτησε ο Άρης σε διεκδίκηση της μπάλας του Μπαμπίκα με τον Μπαρντί. Υπάρχει επαφή, όμως κρίθηκε πως δεν ήταν ικανή για να δοθεί παράβαση.
23′   Εξαιρετικός συνδυασμός των Μπέγκτσον και Μαγιαμπέλα, ο πρώτος έκανε το σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
30′  ΓΚΟΛ 2-0 Εξαιρετική ενέργεια του Μπαμπίκα και διαγώνιο σουτ, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
31′
Λάθος του Νάνι, ο Καζού προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί, όμως έκανε κακό κοντρόλ, δίνοντας την ευκαιρία στον Κόβατς να μπλοκάρει την μπάλα.
34′  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καζού, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
36′  Πρώτη τελική προσπάθεια για τον Ολυμπιακό. Ο Ντεσιρέ έκανε το σουτ, όμως ο Μουσούντα έκανε την προβολή με την μπάλα να περνά σε κόρνερ.
40′  Μακρινό σουτ του Μπέγκτσον, απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόβατς.
45′  Κάθετη πάσα του Μαγιαμπέλα στον Καζού, ο οποίος έκανε το διαγώνιο πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
47′  ΓΚΟΛ 3-0 Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπράουν, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Φέρει ευθύνη ο Κόβατς, ο οποίος δεν υπολόγισε σωστά την πορεία της μπάλας.
51′  ΓΚΟΛ 4-0 Ο Τζαβέ έκανε το παράλληλο γύρισμα στον Μπαμπίκα, ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
58′
Μόνος ο Γκεριέ έκανε το πλασέ με τον Βανά να διώχνει σε κόρνερ.
69′  Σουτ του Ντεσιρέ, απέκρουσε εύκολα ο Βανά,
82′  Σουτ του Καζού από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
87′  Μόνος ο Γιαμπλόνσκι, έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά ψηλά έξω.
89′  ΓΚΟΛ 5-0 Ο Σπόλιαριτς βρίσκει δίχτυα με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, μετά από ασίστ του Κακόριν.

ΑΡΗΣ (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Καζού, Μπένγκτσον (46′  Σλόγκαρ), Μπράουν, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (46′  Κακόριν), Μουσούντα, Μπρόρσον, Σόκε (46′  Τζαβέ) (56′  Πηλέας), Γιαμπλόνσκι, Μπαμπίκα (63′  Σπόλιαριτς)
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Σικόρσκι, Ντελμίρο, Στρούσκι, Πάνκοφ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιάννης Πετράκη): Κόβατς, Καρτασιάν, Μπάρντι, Μουκτάρης (46′  Χέντρικς), Σάλι (46΄ Ευτυχίδης), Ντεσιρέ (70′  Καπαρτής), Γκεριέ, Ιωάννου (78′  Αντωνίου), Πεχλιβάνης (46′  Ψύχας), Νάνι, Κυριάκου
Στον πάγκο: Τσαρλς, Πισιήας, Έσελινκ, Πουέρτας, Χριστοδούλου, Ντόσης, Χατζημιτσής

ΣΚΟΡΕΡ: 23′  Μπέγκτσον, 30΄, 51′ Μπαμπίκα, 47′  Μπράουν, 89′  Σπόλιαριτς
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σόκε, Μουσούντα/ Μουκτάρης
ΓΗΠΕΔΟ: Τσίρειο
ΘΕΑΤΕΣ: 496 εισιτήρια