Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ΑΠΟΕΛΠάφος FC για την πρεμιέρα του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cablenet Sports 1.

ΕΝΑΡΞΗ ΑΓΩΝΑ
7′
Κόρνερ του Βιγιαφάνες, κεφαλιά του Μπλουμ, η μπάλα πέρασε έξω.
10′  Σουτ του Χέσταντ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε έξω.
13′  Μακρινό σουτ του Τάνκοβιτς, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπέλετς.
20′  Μεγάλη ευκαιρία για την Πάφος FC. Οι φιλοξενούμενοι κυκλοφόρησαν πολύ ωραία την μπάλα, τελικός αποδέκτης ο Χέσταντ που έκανε το πλασέ με την μπάλα να περνά έξω.
22′  ΣΧΟΛΙΟ: Καλύτερη η Πάφος FC μέχρι στιγμής. Καλύτερη κυκλοφορία και περισσότερα τρεξίματα στη μεσαία γραμμή.
28′
Κάθετη πάσα του Μαρκίνιος στον Μάγκλιτσα ο οποίος έκανε το πλασέ με τον Άντος να αποκρούει.
32′  Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπλουμ, η μπάλα πέρασε έξω.
35′  ΓΚΟΛ 0-1 Ο Βαλακάρι έφυγε πίσω από την άμυνα του ΑΠΟΕΛ έκανε την παράλληλη μπαλιά στον Ζάιρο ο οποίος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
42′  Αναγκαστική αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Εκτός ο Ντβάλι, μέσα ο Καρώ.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
48′
Ατομική ενέργεια του Μαρκίνιος και διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
49′  Κάθετη πάσα του Βαλακάρι στον Ντράγκομιρ, ο μέσος της Πάφος FC μπήκε στην περιοχή, με τον Μπέλετς να αποκρούει.
65′  ΣΧΟΛΙΟ: Κανένα ίχνος αντίδρασης από το ΑΠΟΕΛ. Εγκλωβισμένοι οι γηπεδούχοι στο παιχνίδι της Πάφος FC.
70′  Σουτ του Μαρκίνιος, η μπάλα σταμάτησε στον Ικόκο. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι. Σωστά δεν δόθηκε.
72′
Μακρινό σουτ του Σατσιά, η μπάλα πέρασε έξω.
77′  Ο Μορέιρα μπήκε στην περιοχή και βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Ζουνίνιο. Ζήτησε πέναλτι, όμως σωστά δεν δόθηκε.
79′  ΓΚΟΛ 1-1 Κόρνερ του Μαρκίνιος, κεφαλιά του Μάγκλιτσα με τον Σούσιτς να σκοράρει με κοντιή προβολή.
88′
Ο Αλ Γκαντιουί έκανε το μακρινό σουτ με τον Μπέλετς να αποκρούει.
90′  +7 Εκτέλεση φάουλ του Σατσιά, απέκρουσε σωτήρια ο Άντος.

ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Μπέλετς, Σούσιτς, Ντβάλι (42′ Καρώ), Κρέσπο, Φεράρι (46′  Γουίλερ), Ντάλσιο, Βιγιαφάνες (71′  Κβιλιτάια), Θεοδώρου (46′  Σατσιάς), Μαρκίνιος, Μπλουμ (65′  Μορέιρα), Μάγκλιτσα
Στον πάγκο: Χριστοδούλου, Νταουσβίλι, Τσεπάκ, Ηλία, Μούγιανιτς, Πολυκάρπου, Γεωργίου
ΠΑΦΣ FC (Χένινγκ Μπεργκ): Άντος, Ικόκο (83′  Χότσκο), Μπάιριτς, Κβίντα, Ζουνίνιο, Κανέ, Ντράγκομιρ, Βαλακάρι (65′  Καραμπάτζε), Χέσταντ (73′  Παλάσιος), Τάνκοβιτς (65′  λ Γκαντιουί), Ζάιρο
Στον πάγκο: Ολαθάμπαλ, Πέτρου, Δημητρίου, Φυλακτού, Μιχαήλ, Ζοάο Πέδρο, Ταβάρες, Πελάτζιο

ΣΚΟΡΕΡ: 79′  Σούσιτς / 35′  Ζάιρο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βιγιαφάνες, Γουίλερ, Κρέσπο / Κανέ, Ντράγκομιρ,  Μπάιριτς, Παλάσιος, Μπεργκ