Σε ένα παιχνίδι που μας τα φύλαξε όλα για το τέλος, Δόξα και Ολυμπιακός συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1 στο Μακάρειο. Ήταν ένα αποτέλεσμα που παρά το ότι ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμά του περισσότερο από 60 δευτερόλεπτα, θεωρείται δίκαιο με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν χέρι-χέρι για την παραμονή στην κατηγορία, καθώς ανέβηκαν στους 23 βαθμούς. Η διαφορά από την ΠΑΕΕΚ ανέβηκε στους 8 βαθμούς και έχουν αποκτήσει σημαντικό προβάδισμα για παραμονή στην κατηγορία.
Σισκόφσκι και Μολ δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα στον αγώνα, μέχρι φυσικά και τα τελευταία στάδια του αγώνα όπου το ματς ήταν εντυπωσιακό. Ο Μανρίκε από τα 11 βήματα στο 89’ άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό και ένα λεπτό αργότερα ο Τιτζανί έγραψε το 1-1.

Δόξα (Μ. Πιππίας): Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Οικονομίδης (60′ Αντάμοβιτς), Κοβάσεβιτς, Τραϊτσέφσκι (90′ Ντρολέ), Κυριάκου, Εμπραλίτζε, Μέσκα (75′ Τιτζανί), Σάσι, Κέρλα
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Σάιθ, Φασουλιώτης, Στυλιανού, Ποντικός

Ολυμπιακός (Κ. Πολυκάρπου): Μολ, Σαμπίνια, Μποβέδα, Μουκτάρης, Γκουστάβο (68′ Χαραλάμπους), Κα (90+2′ Κυριάκου), Γουίλσον (79′ Ευτυχίδης), Μανρίκε, Πεχλιβάνης, Κονφέ, Νάνι (68′ Γουακάσο)
Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Σάλι, Μακρής, Χριστοδούλου, Ευτυχίδης, Πηλαβάς, Ντιανέ, Κυριάκου, Μανιάς

Έναρξη στο παιχνίδι.
8′
Κίτρινη κάρτα στον Κοβάσεβιτς.
12′ Μεγάλη φάση για τη Δόξα. Ο Σαμπίνια έδιωξε πάνω στη γραμμή την τελική προσπάθεια του Οικονομίδη, με τον Μολ εξουδετερωμένο.
18′ Φάση διαρκείας για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μποβέδα, από τα δεξιά, ο Γκουστάβο έκανε το σουτ που κόντραρε στον Κέρλα.
23′ Καλή προϋπόθεση για τον Ολυμπιακό με τον Κα να μη μπορεί να βρει τη μπάλα από το ύψος της μικρής περιοχής.
25′ Ο Σάσι βρήκε τον Εμπραλίτζε που έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει πάνω από την εστία.
37′ ΣΧΟΛΙΟ: Μετά το 25λεπτο δεν έχουμε δει κάτι αξιόλογο στο ματς. Περισσότερο παιχνίδι κέντρου, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται αρκετά να προσεγγίσουν τις δύο εστίες.
42′ Μπήκε στην περιοχή ο Γκουστάβο, προσπάθησε για τη τελική προσπάθεια με τον Αντενόν να βάζει την κόντρα και να αλλάζει τροχιά στη μπάλα.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

Έναρξη στο β’ ημίχρονο.
47′
Σουτ του Κα εκτός περιοχής, δεν ανησύχησε τον Σισκόφσκι με τη μπάλα να περνάει αριστερά από την εστία.
52′ Ο Σισκόφσκι θα νικήσει σε τετ α τετ τον Πεχλιβάνη. Ως μη γενόμενη η φάση, καθώς ήταν εκτεθειμένος ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού.
53′ Κίτρινη στον Κυριάκου για πάτημα στον Σαμπίνια.
57′ Απειλεί η Δόξα. Σέντρα του Οικονομίδη από τα αριστερά, έπιασε τη κεφαλιά ο Σάσι με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι.
60′ Αλλαγή για τη Δόξα. Ο Αντάμοβιτς αντί του Οικονομίδη.
64′ Κίτρινη στον Μουκτάρη.
67′ Σουτ του Κα εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στο Σισκόφσκι.
68′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Γουακάσο και Χαραλάμπους, αντί των Νάνι και Γκουστάβο.
75′ Σουτ του Μποβέδα, η μπάλα κατέληξε στον Σισκόφσκι.
75′ Αλλαγή για τη Δόξα. Τιτζανί αντί Μέσκα.
76′ Ο Μπένι κινήθηκε από τα δεξιά, έκανε το σουτ με τον Μολ να μπλοκάρει.
79′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ευτυχίδης αντί του Γουίλσον.
80′ Φάουλ του Τιτζανί στον Κα. Θα δεχθεί τη κίτρινη κάρτα. Ήταν επικίνδυνο το παίξιμο από τον παίκτη της Δόξας.
83′ Μακρινό σουτ του Αντάμοβιτς, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε πάνω από την εστία του Μολ.
84′ Επέμβαση από τον Σισκόφσκι σε σουτ του Ευτυχίδη. Η καλύτερη στιγμή στο β’ ημίχρονο για τον Ολυμπιακό.
87′ Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Κα μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Κέρλα. Ο αμυντικός της Δόξας έφραξε το δρόμο του Κα, σωστά δόθηκε η παράβαση.
89′ ΓΚΟΛ 0-1: Εύστοχος από τα 11 βήματα ο Μανρίκε. Εξαιρετική εκτέλεση, στο αριστερό παραθυράκι του Σισκόφσκι.
90′
Αλλαγή για την Δόξα. Ο Ντρολέ αντί του Τραϊτσέφσκι.
90′ ΓΚΟΛ 1-1: Σκοράρει με τον Τιτζανί η Δόξα και ισοφαρίζει. Σέντρα του Εμπραλίτζε από τα αριστερά, έπιασε τη κεφαλιά ο Τιτζανί στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.