Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση ΑνόρθωσηΟλυμπιακός για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cablenet Sports 1.

LIVE H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
5′
Πρώτη τελική προσπάθεια στο ματς. Ο Κορέια έκανε το σουτ στην κίνηση από διαγώνια θέση, με την μπάλα να περνά έξω.
15′  ΣΧΟΛΙΟ: Η Ανόρθωση έχει την κατοχή, προσπαθεί να μπει απειλητικά στην περιοχή του Ολυμπιακού, όμως συναντά αρκετές δυσκολίες. Καμία μεγάλη φάση μέχρι στιγμής στο ματς.
18′  ΓΚΟΛ 0-1 Αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό, ο Τιάγκο, βρήκε τον Πεχλιβάνη, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Εξετάζεται το γκολ για οφ σάιντ…
Το γκολ μετρά κανονικά…
30′
Ο Χρυσοστόμου μπήκε στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να περνά έξω.
32′  Κόρνερ του Κορέια, κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
35′  ΣΧΟΛΙΟ: Κανένα σημείο αντίδρασης από την Ανόρθωση. Ανούσια κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους…
41′
Σέντρα του Κορέια, ο Νοβότνι, προσπάθησε να μπει στην πορεία της μπάλας, όμως δεν τα κατάφερε…
43′  Κόρνερ του Τιάγκο, σουτ στην κίνηση του Μακρή, απέκρουσε σε κόρνερ ο Λόρια.
ΣΧΟΛΙΟ:
Ο Ολυμπιακός προηγείται με 1-0 της Ανόρθωσης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» με γκολ του Μάριου Πεχλιβάνη στο 18’. Οι «μαυροπράσινοι» σκόραραν σε μια όμορφη αντεπίθεση που άρχισε από τους Μακρή και Τιάγκο.
Η Ανόρθωση έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά είναι ανούσια. Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει την εστία του Μολ και δείχνει να δυσκολεύεται να διασπάσει την καλή αμυντική λειτουργία του Ολυμπιακού.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
48′  ΓΚΟΛ 1-1 Σέντρα του Χουσμπάουερ, κεφαλιά του Κορρέα στα δίχτυα.
50′
  Κεφαλιά πάσα του Ουάρντα στον Χρυσοστόμου, ο οποίος έκανε το πλασέ με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.
51′  ΓΚΟΛ 2-1 Σέντρα του Κορέια στον Αμπαρτζουμιάν, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά.
55′  ΣΧΟΛΙΟ: Εξαιρετική η Ανόρθωση στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Κατάφερε να ανατρέψει τα σε βάρος της δεδομένα.
62′
Ατομική ενέργεια του Χριστοφή και διαγώνιο σουτ με την μπάλα να περνά έξω.
69′  Μακρινό σουτ του Κα, απέκρουσε εύκολα ο Λόρια.
71′  Σουτ του Ουάρντα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε έξω.
77′  Ο Κορέια έφυγε πίσω από την άμυνα του Ολυμπιακού, έκανε το σουτ, με την μπάλα να περνά έξω.
82′  Κεφαλιά του Ουάρντα από καλή θέση, η μπάλα πέρασε έξω.
84′  Πέναλτι για την Ανόρθωση για χέρι του Μανρίκε εντός περιοχής. Σωστή απόφαση.
85′  ΓΚΟΛ 3-1 Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Χριστοδουλόπουλο.
88′
Ο Χριστοδουλόπουλος μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στον Σαμπίνια και να περνά κόρνερ.
90′ +1 Μακρινό σουτ του Κονφέ, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Λόρια.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ (Τιμούρ Κετσπάγια): Λόρια, Αμπαρτζουμιάν, Κορρέα, Αντωνιάδης, Κορέια, Αρτυματάς, Χουσμπάουερ, Χρυσοστόμου (58′  Χριστοδουλόπουλος), Ουάρντα, Χριστοφή (66′  Βερχόβετς), Νοβότνι (73′  Καλτσάς)
Στον πάγκο: Τζουρ, Παπαδόπουλος, Ρουσιάς, Αβραάμ, Πόποβιτς, Εσκοβάλ, Χταζημιτσής, Μότης
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Λούκας Αλκαράθ): Μολ, Μποβέδα, Σαμπίνια, Μουκτάρης, Κυριάκου, Νάνι (65′  Μανρίκε), Κονφέ, Μακρής (65′  Γκουστάβο), Πεχλιβάνης (65′  Χαραλάμπους), Τιάγκο (83′  Χριστοδούλου), Μανιάς (55′  Κα)
Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Ανδρονίκου, Ευτυχίδης, Πηλαβάς

ΣΚΟΡΕΡ: 48′  Κορρέα, 51′  Αμπαρτζουμιάν, 85′  πεν. Χριστοδουλόπουλος / 18′  Πεχλιβάνης
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αρτυματάς / Μουκτάρης
ΓΗΠΕΔΟ: «Αντώνης Παπαδόπουλος»
ΘΕΑΤΕΣ: 3.500

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΚΑΡΤΩΝ
Ανόρθωση: Ρισβάνης (5), Αραγιούρι, Κορέια, Αβραάμ, Πόποβιτς, Αμπαρτζουμιάν, Ντέλετιτς, Ιωάννου (2)
Ολυμπιακός: Σάλι (7), Σαμπίνια (5), Μανρίκε, Γουΐλσον (2).

Διαιτητής: Δημητρίου Βασίλης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Παύλος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Μαρίνου Μιχάλης