Η Ομόνοια υποδέχεται στο ΓΣΠ την ΠΑΕΕΚ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος α’ κατηγορίας.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς καμία τελική μέχρι στιγμή ο αγώνας. Αργός ρυθμός και πολλά λάθη και από τις δύο ομάδες.
14′
Αντεπίθεση για την ΠΑΕΕΚ, ο Μπάμπιτς έκανε το σουτ με τον Φαμπιάνο να αποκρούει.
18′  Ο Καπαρτής εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα της Ομόνοιας, έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στον Παναγιώτου και να περνά κόρνερ.
20′  ΣΧΟΛΙΟ: Καμία τελική προσπάθεια από την Ομόνοια. Δεν μπήκε απειλητικά στην εστία της ΠΑΕΕΚ, η οποία έχει πολύ καλή αμυντική λειτουργία.
27′
Μακρινό σουτ του Νάντο, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
32′  ΣΧΟΛΙΟ: Ανούσια η κατοχή μπάλας από την Ομόνοια που δεν έχει καταγράψει καμία τελική προσπάθεια. Οι γηπεδούχοι δεν έχουν βρει τον τρόπο για να απειλήσουν την εστία του Πρόσεκ.
42′  Κόρνερ του Μποτεάκ, ο Ντίσκερουντ έκανε το τακουνάκι, με τον Μπάμπιτς να διώχνει πάνω στη γραμμή τέρματος. Αυτή ήταν η πρώτη τελική προσπάθεια της Ομόνοιας.
ΣΧΟΛΙΟ:
Ομόνοια και ΠΑΕΕΚ ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο στο 0-0. Μέτριο ποιοτικά το πρώτο 45λεπτο με τους «πράσινους» να συναντούν δυσκολίες στο δημιουργικό κομμάτι.
Είναι χαρακτηριστικό, πως κατέγραψαν μόλις μια τελική προσπάθεια και αυτή στο 42’  με το τακουνάκι του Ντίσκερουντ που έβγαλε πριν τη γραμμή τέρματος ο Μπάμπιτς.
Η ΠΑΕΕΚ έχει εξαιρετική αμυντική λειτουργία και προσπαθεί να απειλήσει στις αντεπιθέσεις.

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
Μια αλλαγή για την Ομόνοια. Μέσα ο Τσέποβιτς, έξω ο Ασάντε.
48′  Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ομόνοιας, ο Μπάμπιτς έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει στον Γιούστε και να περνά κόρνερ.
55′  ΓΚΟΛ 1-0 Λάθος του Δημητρίου, ο Κακουλλής πήρε την μπάλα, έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
57′  ΓΚΟΛ 1-1 Γύρισμα του Καπαρτή, ο Νάντο έκανε την προβολή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
60′
Κόρνερ του Μποτεάκ, κεφαλιά του Κακουλλή, απέκρουσε εύκολα ο Πρόσεκ.
62′  Σέντρα του Μποτεάκ, μόνος ο Κακουλλής έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά έξω. Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια
65′  Πέναλτι ζήτησε η Ομόνοια. Ο Ομπανόρ βρίσκει την μπάλα μπροστά από τον Κακουλλή και σωστά δεν δίνεται η παράβαση.
68′
Φάουλ του Μποτεάκ, κεφαλιά του Γιούστε από πλεονεκτική θέση, η μπάλα πέρασε έξω.
70′  Σέντρα του Μποτεάκ, ωραία κεφαλιά του Κακουλλή, η μπάλα πέρασε έξω.
76′  Σέντρα του Αριστοτέλους, κεφαλιά του Νάντο, η μπάλα πέρασε έξω.
79′  ΓΚΟΛ 2-1 Φάουλ του Μποτεάκ, ο Τσέποβιτς έκανε την κεφαλιά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
90′  Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις…

ΟΙ 11ΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΟΜΟΝΟΙΑ (Χ.Μπεργκ): Φαμπιάνο, Ψάλτης, Παναγιώτου, Γιούστε, Λέζιακς, Γκόμεθ, Ντίσκερουντ, Λοΐζου, Μποτεάκ, Ασάντε (46′  Τσέποβιτς), Κακουλλής (88′  Χαραλάμπους)