Άλλαξε χέρια η κορυφή στο πρωτάθλημα της β’ κατηγορίας.
Η ΑΕΖ νίκησε 2-0 τον Οθέλλο στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της 2ης αγωνιστικής του β’ γκρουπ, τον άφησε πίσω της και φιγουράρει αυτή στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Ήταν ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις εκατέρωθεν. Η διαφορά ήταν ότι η ΑΕΖ ήταν πιο εύστοχη και στο τέλος πανηγύρισε.
Με πέναλτι ο Σιφνέος στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ενώ στο 27’ ο Χατζηβασίλης με προβολή στο ντεμπούτο του έκανε το 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΖ: Ζαχαρουδιού, Παστελλής, Αντωνίου, Κωμοδίκης, Γεμπλί, Μαισουράντζε, Χατζηβασίλης, Ευσταθίου, Σιφνέος, Κωνσταντίνου (58′ Αριστοτέλους), Φραγκέσκου
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντωνίου Κ., Θεοδώρου, Βαρέλα, Αριστοτέλους, Κάστρο, Μαρνέρος, Μπαγιούνοβιτς, Κυριάκου, Βρίκκης, Κκωστής

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ, Μπαρόν, Ναρντίνι, Κυριάκου, Πάντα, Σούτο Κ.Κυριάκου, Καστάνας, Χατζηπασχάλη, Λιπόμπε, Φιάκας
Στον πάγκο: Τζιακούρης, Σχίζας, Χριστοδούλου, Χατζηγιαννακού, Ιωάννου, Κατσιατής, Μαύρου, Κοοκού, Παπαθανασίου, Γρούτας, Χαραλάμπους, Στεπάνοβιτς

2′ Πετυχαίνει γκολ ο Οθέλλος με αυτογκόλ του Αντωνίου αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.
5′ Κερδίζει πέναλτι η ΑΕΖ σε μαρκάρισμα του Πάντα στον Κωμοδίκη.
6′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ο Σιφνέους με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι δίνει προβάδισμα στην ΑΕΖ.
10′
Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ο Χατζηβασίλης έπιασε το σουτ, ο Καστάνας έκανε λανθασμένο διώξιμο και από πολύ κοντά ο Αντωνίου έστειλε την μπάλα έξω.
11′ Τεράστια ευκαιρία για τον Οθέλλο. Μετά από κόρνερ του Κυριάκου ο Λιπόμπε έπιασε την κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας Ζαχαρουδιού απέκρουσε εντυπωσιακά σεμ κόρνερ.
12′ Νέα ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Σούτο από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
14′ Νέα ευκαιρία για τον Οθέλλο. Το πλασέ του Χατζηπασχάλη χτύπησε σε σώματα αμυντικών και έφυγε έξω.
18′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ο Φραγκέσκου έπιασε την κεφαλιά για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Ταουντούλ.
27′ ΓΚΟΛ. 2-0. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η ΑΕΖ. Ο Κωνσταντίνου έκανε την σέντρα και ο Χατζηβασίλης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′ Ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ο Χατζηβασίλης είχε τον Ταουντούλ εκτός εστίας, έκανε το πλασέ από μακριά για να αποκρούσει δύσκολα ο Πολωνός σε κόρνερ.
55‘ Απειλεί ο Οθέλλος. Σουτ του Λιπόμπε, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Αντωνίου και έφυγε έξω.
85′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ. Το σουτ του Κάστρο σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και έδιωξαν οι αμυντικοί προ της γραμμής τέρματος.
86′ Τεράστια ευκαιρία για τον Οθέλλο. Από κοντά ο Κατσιατής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ζαχαρουδιού.
87′ Συνεχίζει με δέκα ποδοσφαιριστές ο Οθέλλος λόγω αποβολής του Κιμπάμπα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.