Την πρόκριση στα playoffs του φετινού Conference League πανηγύρισε η πρωταθλήτρια Βοσνίας, Ζρίνσκι, η οποία εκεί θα συναντήσει την ομάδα που θα αποκλειστεί από το ζευγάρωμα του Ολυμπιακού με την Σλόβαν Μπρατισλάβας.
Η Ζρίνσκι εκμεταλλεύτηκε τη νίκη της με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι και μετά το ισόπαλο 1-1 στο Καζακστάν κόντρα στην Τομπόλ, πήρε την πρόκριση και ενδέχεται να αντιμετωπίσει τους «Πειραιώτες».
Ο Κούτζε άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 34′, πριν ο Ντέμπλε ισοφαρίσει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (53′). Οι γηπεδούχοι πίεσαν ψάχνοντας το γκολ που θα έστελνε το ματς στην παράταση, αλλά δεν κατάφερε ποτέ να σκοράρει δεύτερο γκολ, ενώ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Μόκιν στο 80′.