Σε εξέλιξη βρίσκεται ο αγώνας Πάφος FC ΑΠΟΕΛ για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Τηλεοπτική μετάδοση από Cablenet Sports 1.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
4′  ΓΚΟΛ 1-0 Κόρνερ του Ζ. Αουρέλιο, μόνος ο Κβίντα με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
8′  Τεράστια ευκαιρία για την Πάφος FC. Ο Ζάιρο έκανε τη σέντρα στον Ταλίς που έκανε την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι.
9′
Κόρνερ του Ζ. Αουρέλιο, κεφαλιά του Κβίντα, η μπάλα πέρασε έξω.
15′  ΣΧΟΛΙΟ: Καμία αντίδραση από το ΑΠΟΕΛ. Κακή η παρουσία των φιλοξενούμενων που δεν δυσκολεύονται να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.
20′
Ωραία μπαλιά του Σατσιά στον Εφραίμ, ο οποίος έκανε το σουτ με τον Ζ. Αουρέλιο να προλαβαίνει να διώχνει σε κόρνερ.
33′  ΓΚΟΛ 2-0 Αντεπίθεση για την Πάφος FC, ο Πέδρο δεν έδιωξε σωστά την μπάλα, αυτή στρώθηκε στον Ζάιρο, ο οποίος με προβολή έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
48′  Πέναλτι ζήτησε το ΑΠΟΕΛ σε μαρκάρισμα του Μπάιριτς στον Ντιαβαρά. Υπήρχε επαφή, αλλά κρίθηκε πως δεν ήταν ικανή να δοθεί πέναλτι.
54′  ΓΚΟΛ 2-1 Εξαιρετικό τακουνάκι του Ντε Βινσέντι στον Σόουζα, ο οποίος με πλασέ μείωσε για το ΑΠΟΕΛ.
69′
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλακάρι, απέκρουσε ο Σκουφέτ.
74′  Μακρινό σουτ του Ντε Βινσέντι, η μπάλα πέρασε έξω.
76′  Μακρινό σουτ του Σόουζα, απέκρουσε ο Ρούντκο.
78′  ΓΚΟΛ 3-1 Σέντρα του Ταλίς, μόνος ο Ζάιρο με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
85′  Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Σόουζα για φάουλ στον Πάνιτς.
87′
Ο Ντάγκλας Αουρέλιο σκόραρε για την Πάφος FC… Το γκολ τελικά δεν μέτρησε αφού υπήρχε οφ σάιντ.
90′  Ο Θεοδώρου σκόραρε, όμως το γκολ δεν μέτρησε αφού υπήρχε οφ σάιντ στην αρχή της φάσης.
ΤΕΛΟΣ

ΠΑΦΟΣ FC (Μίτσελ Σαλγκάδο): Ρούντκο, Τόμετσακ, Μπάιριτς, Κβίντα, Ταλίς, Ντράγκομιρ (67′  Πάνιτς), Χότσκο, Ζ. Αουρέλιο, Βαλακάρι (81′  Ντ. Αουρέλιο), Κοβάσεβιτς (89′  Φουρ), Ζάιρο (89′  Αμπντουσαλάμοφ)
Στον πάγκο: Πέτρου, Άντος, Λέιτε, Χέσταντ, Μιχαήλ,  Πάγιτς
ΑΠΟΕΛ (Σωφρόνης Αυγουστή): Σκουφέτ, Πέδρο, Σαμπάλα, Βινίσιους, Έσελινγκ, Σόουζα, Σαρφό, Σατσιάς (46′  Καρώ), Ντογκαλά (70′  Μάγκλιτσα), Εφραίμ (46′  Ντιαβαρά), Ντε Βινσέντι
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Νταουσβίλι, Θεοδώρου, Τσεπάκ, Πολυκάρπου, Γουίλερ, Κούτσακος, Σάβιτς, Ντανίλο

ΣΚΟΡΕΡ: 4′  Κβίντα, 33΄, 78′  Ζάιρο / 54′  Σόουζα
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπάιριτς / Σαμπάλα
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: Σόουζα
ΓΗΠΕΔΟ: «Στέλιος Κυριακίδης»