Ο δεύτερος βοηθός στην αναμέτρηση του Περού με τον Καναδά κατέρρευσε λόγω ζέστης στο 48′ της αναμέτρησης, δέχτηκε τις ιατρικές βοήθειες αλλά εν τέλει ζαλιζόταν, δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο ματς με τον τέταρτο να παίρνει τη θέση του.

Ένα περιστατικό που δεν έχουμε συνηθίσει συνέβη στην αναμέτρηση του Περού με τον Καναδά όταν στο 48′ της αναμέτρησης κατέρρευσε λόγω ζέστης ο δεύτερος βοηθός.

Ο διαιτητής διέκοψε αμέσως το ματς με το ιατρικό τιμ να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο για να δώσει τις πρώτες βοήθειες και μετά από δύο λεπτά τον επόπτη να σηκώνεται.

Εν τέλει όμως ζαλιζόταν πολύ, δεν μπόρεσε να συνεχίσει στο ματς με τον τέταρτο να παίρνει τη θέση του.

Για την ιστορία η αναμέτρηση έληξε με τον Καναδά να παίρνει τη νίκη με 0-1 με τον Ντέιβιντ να είναι ο σκόρερ του αγώνα στο 74′ ενώ για το Περού έπαιξε σε όλο το 90λεπτο ο Κάλενς.