Η Σπόρτινγκ Κάνσας είχε απέναντί της μία πολύ δύσκολη αφού αντιμετώπιζε τους Λος Άντζελες Γκάλαξι εκτός έδρας και ηττήθηκε με 4-2, ωστόσο έφτασε πολύ κοντά στο να φύγει με βαθμολογικό κέρδος με τον αγώνα να γίνεται…ροντέο στο φινάλε.
Ο Μαρίνος Τζιωνής πέρασε ως αλλαγή στο 82ο λεπτό με σκοπό να βοηθήσει την ομάδα να φτάσει στην ισοφάριση, αγγίζοντας το…θαύμα.
Ωστόσο, αυτό δεν έγινε ποτέ, οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ στις καθυστερήσεις και κάπου εκεί…έσβησαν τα όνειρα των φιλοξενούμενων.
Οι Λος Άντζελες Γκάλαξι προηγήθηκαν με 2-0 στο 54’, με τη Σπόρτινγκ Κάνσας να μειώνει σε 2-1 στο 66’. Οι γηπεδούχοι βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίκτυα στο 75’ ενώ οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 82’ για το 3-2 μετατρέποντας το ματς σε…θρίλερ, μπαίνοντας ξανά στο…κόλπο.
Παρόλα αυτά, οι γηπεδούχοι στο 90+2’ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ (4-2), κι ανάγκασαν την ομάδα του Τζιωνή σε ήττα.
Πλέον, μετά από 18 ματς η Σπόρτινγκ Κάνσας παραμένει στην προτελευταία θέση (13η) με 14 βαθμούς, ενώ οι Λος Άντζελες Γκάλαξι είναι στην 3η με απολογισμό 31 βαθμούς.