Τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα για τον Οθέλλο ο οποίος επέστρεψε στις επιτυχίες.
Η ομάδα της Αθηαίνου νίκησε 3-1 την ΑΕΖ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σανγκαρέ ο οποίος πέτυχε δύο γκολ. Άλλο ένα γκολ πέτυχε ο Πιχ, ενώ για την ΑΕΖ που ισοφάρισε προσωρινά είδε δίχτυα ο Κλε.

ΟΘΕΛΛΟΣ: Τζιακουρής, Γιάνσεν, Κ.Κυριάκου, Χριστοδούλου, Σούτο (64′ Ιωάννου), Μπραμπίγια, Κατσιατή (64′  Σανγκαρέ), Χατζηπασχάλης, Σλάβικ (64′ Ανάνγκ), Κόπας, Πιχ (78′ Ράμος)
Στον πάγκο: Παναγιώτου, Μαλλουρή, Ράμος, Σανγκαρέ, Καστάνας, Παυλή, Ανάνγκ, Μαισουράντζε, Μιτσής, Ιωάννου

ΑΕΖ: Στυλιανού, Παστελλής, Χ.Αντωνίου, Ρόχα Σάντος (70′ Ντιγκινί), Ματόνγκο, Ελευθερίου, Σιφνέος, Χρίστου, Σαμπό, Κλε (78′ Αρτζούμα), Ιωσηφίδης (70′ Χαραλάμπους)
Στον πάγκο: Μιλοσάβλιεβιτς, Ε.Αντωνίου, Χαραλάμπους, Αρτζούμα, Ρουίθ, Ντιγκινί, Πελοπίδα

Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

4′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ ο Οθέλλος. Ο Πιχ κινήθηκε ωραία εκτός περιοχής της ΑΕΖ, έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
10′
Καλό σουτ του Γιάνσεν, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
17′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Σλάβικ μπήκε στην περιοχή της ΑΕΖ από θέση μέσα δεξιά, έκανε το σουτ στη κλειστή γωνία αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
20′ Απειλεί και πάλι ο Οθέλλος. Ο Κατσιατή έπιασε το σουτ και ανάγκασε τον Στυλιανού σε δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ.
24′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η ΑΕΖ. Με ωραίο σουτ ο Κλε νίκησε τον Τζιακουρή και έφερε το παιχνίδι στα ίσα.
30′
Μακρινό σουτ του Κόπας, ανάγκασες σε δύσκολη απόκρουση τον Στυλιανού.
40′ Πλασέ του Σιφνέου στο δοκάρι.
ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

51′
Σουτ του Ρόχα Σάντος έξω.
61′ Ευκαιρία για την ΑΕΖ. Ο Ματόνγκο από καλή θέση έστειλε την μπάλα έξω.
72΄ΓΚΟΛ. 2-1. Ο Οθέλλος παίρνει εκ νέου προβάδισμα με τον Σανγκαρέ.
77′ ΓΚΟΛ. 3-1. Δεύτερο προσωπικό γκολ από τον Σανγκαρέ και διαφορά δύο γκολ για την ομάδα της Αθηαίνου.