Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στο «Αμμόχωστος».
Νέα Σαλαμίνα και Οθέλλος εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 σε ένα παιχνίδι που κράτησε το ενδιαφέρον μέχρι το φινάλε.
Ο Οθέλλος κατάφερε να προηγηθεί με τον Σαγκαρέ στο 57′ δεν έχασε και πέναλτι στο α’ μέρος, με τη Νέα Σαλαμίνα που ανέβασε στροφές στην επανάληψης να ισοφαρίζει στο 69′ με τον Κουζμάνοβιτς.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Μελίσσας, Σεργίου, Κονατέ (58′ Οφόρι), Ντάτκοβιτς, Μιγκελίτο, Ντουρμισάι (58′ Παπαγεωργίου), Κουζμάνοβιτς, Κονέ (77′ Προκοπίου), Φράγκος (23′ Κορομά), Βίκτωρος (77′ Γκουανίνι), Κατσιάρης
Στον πάγκο: Κίσσας, Καλανίδης, Φερνάντες, Καρλίτος, Παπαγεωργίου, Σπυριδάκης, Προκοπίου, Χριστοδούλου, Γκουανίνι, Οφόρι, Ντιακιτέ, Κορομά

ΟΘΕΛΛΟΣ: Ταουντούλ Σταμούλης, Ναρντίνι, Χριστοδούλου (75′ Χατζηπασχάλης), Μπραμπίγια (85′ Γιάνσεν), Σαγκαρέ, Κατσιατή (72′ Σούτο), Καστάνας, Ανάνγκ, Πιτς, Κορίνους
Στον πάγκο: Τζιακουρής, Παναγιώτου, Μαλλούρη, Γιάνσεν, Κ.Κυριάκου, Ράμος, Σούτο, Χατζηπασχάλης, Σλάβικ, Κόπας, Μιτσής, Ιωάννου

ΓΚΟΛ: 69′ Κουζμάνοβιτς/57′ Σαγκαρέ
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Κορομά, Ντάτκοβιτς, Ντουρμισάι/Ναρντίνι, Καστάνας, Ανάνγκ, Χαραλάμπους

Παρατηρητής: Αναστασίου Ιωάννης

1′
Γυριστό σουτ του Κονέ, η μπάλα στα χέρια του Ταουντούλ.
7′
Σουτ του Ντουρμισάι, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
13′ Απειλεί ο Οθέλλος. Ο Κονατέ πρόλαβε την τελευταία στιγμή τον Σαγκαρέ.
29′ Απειλεί ο Οθέλλος. Ο Ναρντίνι έπιασε το σουτ αλλά βρήκε σε ετοιμότητα τον Μελίσσα που μάζεψε την μπάλα.
40′ Λάθος στην άμυνα της Νέας Σαλαμίνας, έκλεψε ο Σαγκαρέ ανατράπηκε από τον Ντάτκοβιτς και ο διαιτητής υπέδειξε πέναλτι.
42′ Ο Πιχ δεν μπορεί να νικήσει τον Μελίσσα από την άσπρη βούλα.

46′ Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Σουτ του Σαγκαρέ από μακριά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Μελίσσα.
52′ Απειλεί η Νέα Σαλαμίνα, το καλό σουτ του Κουζμάνοβιτς έφυγε λίγο έξω.
57′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ ο Οθέλλος με κοντινή κεφαλιά του Σαγκαρέ.
69′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η Νέα Σαλαμίνα. Ο Κουζμάνοβιτς με παλικαρίσιο τρόπο κατάφερε να γυρίσει και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.