Η Νις έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την ουραγό Κλερμόν ενώ η Λιλ ηττήθηκε με 3-1 από την Τουλούζ. Νίκη για τη Ρεμς επί της Χάβρης.

Χάβρη-Ρεμς: 1-2 (Τουρέ 75’ πεν.-Νταραμί 64’, 90+7′)

Παλικαρίσιο τρίποντο για τη Ρεμς που πέρασε με 2-1 από την έδρα της Χάβρης.
Η Ρεμς προηγήθηκε με τον Νταραμί στο 64’ αλλά δύο λεπτά αργότερα έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Φοκέ και στο 74’ ο Τουρέ ισοφάρισε με πέναλτι. Στο 90+5’ η Ρεμς έχασε πέναλτι με τον Ίτο αλλά στο 90+7’ ο Νταραμί έκανες το 1-2.

Νις-Κλερμόν: 0-0
Τεράστια ευκαιρία να πιάσει τριάδα έχασε η Νις η οποία κόλλησε στο 0-0 με την Κλερμόν και μάλιστα μέσα στη Νίκαια.
Η Κλερμόν είχε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 45+5’ αλλά έχασε πέναλτι με τον Νίκολσον και στο

Τουλούζ-Λιλ: 3-1 (Μαβίσα 49’, Σιέρο 60’ πεν., Νταλινγκά 67’-Χάραλντσον 45’)
Η Τουλούζ κέρδισε με απίθανη ανατροπή τη Λιλ (3-1), έκανε άλμα παραμονής και τράβηξε το σεντόνι από τους «λιλουά».
Η Λιλ άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Χάραλντσον και στο 49’ ο Μαβίσα ισοφάρισε 1-1 ενώ στο 60’ ο Σιέρο έγραψε το 2-1 με πέναλτι. Μάλιστα στο 67ο λεπτό ο Νταλινγκά έκανε και το 3-1.