Νέο…στραβοπάτημα για την ΕΝΠ. Οι βυσσινί μετά την ισοπαλία κόντρα στην FREEDOM 24 ΕΝΥ Διγενής, πέταξαν άλλους δύο βαθμούς απέναντι στην Πέγεια 2014, μένοντας στο…άγονο 0-0, για την 6η αγωνιστική της β’ φάσης του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 41 βαθμούς και πήγαν ξανά μόνοι στην κορυφή, ωστόσο, ο Ολυμπιακός μείωσε στο -3 τη διαφορά του, ενώ από τις Ομόνοια Αραδίππου και Ομόνοια 29ης Μαΐου που τίθενται αντιμέτωπες την Κυριακή (25/2) η μία μπορεί να την προσπεράσει (με νίκη ή ισοπαλία) κι άλλη να την «πιάσει» στον βαθμολογικό πίνακα με νίκη.

ΕΝΠ: Ντραγκόγεβιτς, Δανιήλ, Λουσέρο, Μαυρουδής (46′ Παπαθανασίου), Σαμπού, Μέιρα, Κωνσταντίνου (57′ Κοσμάς), Δ. Χαραλάμπους (46′ Βουτσένοβιτς), Ντρέκσα, Καλογήρου (79′ Δημοσθένους), Μ. Χαραλάμπους.
Στον πάγκο: Κουτσού, Δημητρίου, Η. Γεωργίου, Κοτσώνης, Φλουρής, Α. Γεωργίου, Σ. Γεωργίου.

Πέγεια 2014: Παπαχαραλάμπους, Ευσταθίου, Μίλλερ, Δαλαμήτρας, Αγγελόπουλος, Τζιαμέ (82′ Νικολεττίδης), Ζήνωνος (75′ Λούκου), Σοάρες (85′ Μιχαηλίδης), Βασιλείου, Βάσου, Λοϊζίδης.
Στον πάγκο: Δημητρίου, , Μίρον, Κόνικκος.

15:00 Πέγεια 2014-Ολυμπιακός
15:00 FREEDOM 24 ΕΝΥ Διγενής-Ομόνοια Αρ.

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ:
15′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαμπού, η μπάλα στο τοίχος.
30′ Πολύ κακό ποιοτικά το ματς. Χωρίς τη μεγάλη φάση ή κάτι το αξιοσημείωτο. Η ΕΝΠ έχει μια φλύαρη κατοχή αλλά δυσκολεύεται να γίνει απειλητική.
45′ Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Βουτσένοβιτς και Παπαθανασίου εντός, Δ. Χαραλάμπους και Μαυρουδής εκτός.
46′ Ο Νταγκόγεβιτς βγήκε από την εστία του και παραχώρησε πλάγιο πριν γίνει απειλητική η η Πέγεια 2014.
55′ Δοκάρι για την ΕΝΠ σε κεφαλιά του Βουτσένοβιτς. Μεγάλη ευκαιρία.
56′ Κίτρινη στον Κωνσταντίνου.
57′ Κοσμάς στη θέση του Κωνσταντίνου.
65′ Νέα ευκαιρία για τους βυσσινί. Ο Σαμπού έκανε τη σέντρα, ο Βουτσένοβιτς την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
72′ Κίτρινη στον Κοσμά.
73′ Σουτ του Κοσμά, πολύ άστοχο.
75′ Λούκου στη θέση του Ζήνωνος.
79′ Δημοσθένους μέσα, Καλογήρου έξω.
79′ Κίτρινη στον Λουσέρο.
80′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αγγελόπουλου, άουτ.
82′ Νικολλεττίδης στη θέση του Τζιαμέ.
85′ Μιχαηλίδης αντί Σοάρες.
86′ Κεφαλιά του Σαμπού, άστοχη.
90′ Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+3′ Τεράστια απόκρουση του Παπαχαραλάμπους σε κεφαλιά του Σαμπού.
90+5′ Κίτρινη στον Σαμπού, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ωστόσο, η επαναληπτική προβολή δεν δείχνει κάτι το αντικανονικό.