Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το παιχνίδι ανάμεσα σε Πέγεια 2014 και ΕΝΑΔ το οποίο άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στην Β’ Κατηγορία. Ο αγώνας δεν είχε πολλές ευκαιρίες εάν εξαιρέσουμε την διπλή τεράστια επέμβαση του Παπαστυλιανού στον Σαμπάχ και το δοκάρι του Αγγελόπουλου για την Πέγεια 2014 στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες πρόσεχαν τα αμυντικά τους καθήκοντα περισσότερο ειδικότερα η ΕΝΑΔ η οποία έμεινε με 10 παίκτες στο 70’ λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λαφράνς. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με κάποιες στημένες φάσεις αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Η ΕΝΑΔ πάει στους έξι βαθμούς και στην 13η θέση ενώ η Πέγεια 2014 στους δεκατρείς και στην 5η θέση.

Πέγεια 2014: Παπαστυλιανού, Σάιθ (72′ Λειτάο), Ευσταθίου, Μίλλερ, Δαλαμήτρας (62′ Μπαγιούνοβιτς), Αγγελόπουλος, Μάγκανιτς (84′ Κυριάκου), Ζήνωνος (62′ Σοάρες), Βασιλείου (84′ Μιχαηλίδης), Λούκου, Βάσου.
Στον πάγκο: Παπαχαραλάμπους, Δημητρίου, Αλιέου, Λούντχα, Μπρετς, Μιχαήλ.

ΕΝΑΔ: Μπιελίκοβ, Παχίπης, Οικονόμου (65′ Σάσι), Σκούρτης, Φροξυλιάς (74′ Χαραλάμπους), Ασαμόα, Λαφράνς, Μορένο, Σαμπάχ (74′ Ρονταλέγκα), Νανίσιο, Κωνσταντινίδης (17′ Μαύρου).
Στον πάγκο: Βασιλείου, Ντορ, Λουκαΐδης, Φυλακτού, Πατσαλίδης.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
4′
Πρώτο σουτ στον αγώνα από τους γηπεδούχους. Το σουτ του Βασιλείου κατέληξε εύκολα στα χέρια του τερματοφύλακα.
Κίτρινη στον Παχίπη για φάουλ στον Βασιλείου.
6′ Το φάουλ του Ζήνωνος, απέκρουσε εύκολα ο Μπιελίκοβ.
12′ Σουτ του Λούκου εκτός περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.
15′ Καλή ενέργεια από τον Κων/νίδη της ΕΝΑΔ αλλά ο Παπαστυλιανού έδιωξε με γροθιές το σουτ του.
17′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΕΝΑΔ. Έξω ο Κων/νίδης μέσα ο Μαύρου.
19′ Απίστευτη διπλή απόκρουση του Παπαστυλιανού στον Σαμπάχ. Η πρώτη ήταν στο τετ τα τετ με ψηλό πλασέ και στο ριμπάουντ ο παίκτης της ΕΝΑΔ πήρε την κεφαλιά αλλά ο τερματοφύλακας της Πέγειας έκανε τεράστια επέμβαση.
Να σημειωθεί ότι στην αρχή της φάσης ο Σκούρτης ο οποίος έκανε την πάσα στον Σαμπάχ ήταν σε θέση οφσάιντ αλλά ο βοηθός δεν σήκωσε τη σημαία.
26′ Η κεφαλιά του Ασαμόα κατέληξε εύκολα στα χέρια του Παπαστυλιανού.
43′ Κίτρινη στον Λαφράνς για σκληρό φάουλ και θα χάσει ένα αγώνα αφού ήταν στο όριο των καρτών.
45΄Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
45′ Σουτ του Αγγελόπουλου, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και πέρασε έξω.
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ
55′
Χωρίς τελική στα πρώτα δέκα λεπτά του Β’ ημιχρόνου.
60′ Καλή ενέργεια του Φροξυλιά ο οποίος έκανε το σουτ αλλά ο Παπαστυλιανού είπε όχι.
61′ Ο Σκούρτης έκανε το σουτ στον αέρα μετά από σέντρα αλλά η μπάλα πέρασε πλάγια έξω
62′ Διπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω οι Ζήνωνος, Δαλαμήτρας και μέσα οι Μπαγιούνοβιτς και Σοάρες.
65′ Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για την ΕΝΑΔ. Μέσα ο Σάσι έξω ο Οικονόμου.
69′ Μακρινό σουτ του Σοάρες το οποίο μάζεψε ο Μπιελίκοβ.
70′ Δεύτερη κίτρινη στον Λαφράνς και κόκκινη. Ο αμυντικός της ΕΝΑΔ σταμάτησε αντικανονικά το Βασιλείου και δέχεται σωστά την αποβολή.
71′ Το φάουλ από τον Μπαγιούνοβιτς πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
72′ Αλλαγή για την Πέγεια. Έξω ο Σάιθ μέσα ο Λειτάο.
74′ Αλλαγές για την ΕΝΑΔ. Έξω οι Σάμπαχ και Φροξυλιάς μέσα Ρονταλέγκα και Χαραλάμπους.
80′ Κίτρινη στον Νανίσιο για φάουλ στον Μάγκανιτς.
84′ Διπλή αλλαγή για την Πέγεια. Έξω οι Βασιλείου και Μάγκανιτς, μέσα οι Μιχαηλίδης και Κυριάκου.
86′ Το φάουλ του Μπαγιούνοβιτς πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
90′ Επτά λεπτά καθυστερήσεις.
94′ Ωραία ενέργεια του Κυριάκου μπήκε στη περιοχή αλλά ο Μπιελίκοβ έκανε την επέμβαση από κοντά με το στήθος.
95′ Κίτρινη στον Βάσου για διαμαρτυρίες.