Απίστευτο σκηνικό σε ποδοσφαιρικό αγώνα της Τσεχίας, με πρωταγωνίστρια την Σοκόλ Ουποχλάβι.
Πρόκειται για μία ομάδα που αγωνίζεται στις ερασιτεχνικές κατηγορίες της χώρας και μετρούσε 9/9 ήττες, πριν φιλοξενηθεί από την Σοκόλ Λιμποχόναβι.
Ακόμα μία φορά έγινε… σάκος του μποξ, αφού από το 36′ έχανε με 4-0 και στο 55′ δέχτηκε το 6-0!
Οι γηπεδούχοι προφανώς δεν είχαν διάθεση να πάνε το σκορ σε διψήφια διαφορά κι «έσβησαν» στη συνέχεια, με τη Σοκόλ Ουποχλάβι ωστόσο να καταφέρνει να μειώσει στο 82ο λεπτό. Όταν ο Μάρτιν Μπλίζιλ έκανε το 6-1, ακολούθησε ένα απίθανο σκηνικό. Με διάθεση διακωμώδησης προφανώς, αυτός και όλοι οι συμπαίκτες του, ακόμη κι αυτή που βρίσκονταν στον πάγκο, έβγαλαν τις φανέλες τους για να πανηγυρίσουν! Αποτέλεσμα αυτού, οι έντεκα που αγωνίζονταν κι άλλες πέντε ρεζέρβες, συνολικά 16, να αντικρίσουν κίτρινη κάρτα στο 82′! Για την ιστορία, η ομάδα σημείωσε και δεύτερο τέρμα τέσσερα λεπτά αργότερα.
«Το τελευταίο παιχνίδι δεν μας πήγε καλά, αλλά οι παίκτες μας ίσως έκαναν παγκόσμιο ρεκόρ. Όταν έχεις κακές επιδόσεις, αυτό που μένει είναι η αίσθηση του χιούμορ», ανέφερε ο σύλλογος στη σελίδα του στο Facebook.