Με ήττα με σκορ 1-0 συνοδεύτηκε το ντεμπούτο του Ματιέ Βαλμπουενά με την φανέλα του Απόλλωνα. Οι γαλάζιοι της Λεμεσού στο τελευταίο τους φιλικό στη Σλοβακία γνώρισαν την ήττα με 1-0 με σκόρερ τον Μπόλι.
Οι παίκτες του Αντόντε προσπάθησαν στο ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου να βγουν μπροστά ωστόσο η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς βρήκε το γκολ, όταν από δεξιά βγήκε η σέντρα και ο Μπόλι με κεφαλιά νίκησε τον Δημητρίου. Αρκετές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο σε μια προσπάθεια του Απόλλωνα να ισοφαρίσει χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 64΄έκανε το ντεμπούτο του ο Ματιέ Βαλμπουενά απέναντι στον προπονητή που τον είχε πάρει στην Ελλάδα, τον Πέδρο Μαρτίνς. Ο Γάλλος σταρ έδειξε πόσο μπορεί να βοηθήσει την ομάδα του Ανόντε ακόμη και σε μία ολιγόλεπτη συμμετοχή όπως απόψε. Στο 90′ πέρασε στο ματς ο Πίττας, στο τελευταίο του πιθανότατα παιχνίδι με την φανέλα του Απόλλωνα.

Απόλλων: Δημητρίου, Φιλιώτης, Εκπολό, Πεϊμπέρνς, Γιούρτσεβιτς, Κολ, Σπόλιαριτς, Αμπντουραχίμι, Ίλιεφ, Πέρετζ, Κρμέντσικ.

ΤΟ LIVE ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ:
10′ Δέκα λεπτά αγώνα αγώνα με τον Απόλλωνα να είναι καλύτερος στον αγωνιστικό χώρο.
11΄ Σέντρα από τον Αμπντουραχίμι…η μπάλα σε κόρνερ.
22′  Σέντρα από δεξιά…κεφαλιά και 1-0 η Αλ Γκαράφα.
35′ Δέκα λεπτά ακόμα για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Τέλος ημιχρόνου
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
54′ Κίτρινη στον Ντανίλο Σπόλιαριτς
64′ Πρώτη εμφάνιση με την φανέλα του Απόλλωνα για τον Βαλμπουενά!
90′ Μπαίνει στο ματς ο Πίττας, τελευταίο παιχνίδι για τον Κύπριο άσο με την φανέλα του Απόλλωνα.