Ματσάρα με εφτά γκολ έγινε στο ΓΣΠ, με το ΑΠΟΕΛ να επικρατεί τελικά 4-3 του πρωταθλητή Άρη.
Ιστορικό χατ-τρικ για τον Σαρφό, το πρώτο στην καριέρα του, ενώ ο Σατσιάς με πέναλτι πέτυχε το άλλο γκολ του ΑΠΟΕΛ.
Για τον Άρη πέτυχε δύο γκολ ο Στεπίνσκι και ένα ο Σικόρσκι.

ΑΠΟΕΛ: Χριστοδούλου, Καρώ (66′ Γιαννακού), Φεράρι, Ντβάλι, Νταουσβίλι, Κβιλιτάια, Κρέσπο, Σατσιάς (90+1 Κορομίας), Ηλία (89′ Γεωργίου), Ντάλσιο, Σαρφό
Στον πάγκο: Μπέλετς, Τσιλιγγίρης, Κορομίας, Τζιάμμα, Γιαννακού, Γεωργίου, Χαραλάμπους, Τσουτσούκη

ΑΡΗΣ: Λ.Σωφρονίου, Μεντιούπ (46′ Πηλέας), Καζού, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς (78′ Γιαμπλόνσκι), Στεπίνσκι (62′ Κακόριν), Ντελμίρο, Πακέ (62′ Σόκε), Μουσούντα, Μπαμπίκα (46′ Σουμάνσκι)
Στον πάγκο: Μ.Σωφρονίου, Χρυσοστόμου, Γιαντάλ, Πηλέας, Δημητρίου, Σόκε, Γιαμπλόνσκι, Σουμάνσκι, Πάνκοφ, Κακόριν

Παρατηρητής: Γερασίμου Παναγιώτης

5′
Καλή προϋπόθεση για το ΑΠΟΕΛ. Ο Ηλία από κοντά ήταν έτοιμος να κάνει το πλασέ και κυριολεκτικά ο Μουσούντα του πήρε την μπουκιά από το στόμα.
7′ Πρώτη τελική για τον Άρη. Η κεφαλιά του Σικόρσκι πήγε κατευθείαν στα χέρια του Χριστοδούλου.
7′ Τεράστια ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Ο Κβιλιτάια κατέβασε στην περιοχή, ήταν με πλάτη, άδειασε τρεις ποδοσφαιριστές αλλά το σουτ του έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
12′ ΓΚΟΛ. 0-1. Ανοίγει το σκορ ο Άρης. Ο Στεπίνσκι πήρε την μπάλα από τον Μπράουν σε μια υποδειγματική αντεπίθεση και με υποδειγματικό διαγώνιο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
18′
Κερδίζει πέναλτι το ΑΠΟΕΛ σε μαρκάρισμα του Μπεντιούπ στον Φεράρι.
19′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με πέναλτι του Γιάννη Σατσιά.
23′ ΓΚΟΛ. 2-1. Γυρίζει το ματς το ΑΠΟΕΛ. Ο Σαρφό χωρίς να χρονοτριβήσει, πάνω στην κίνηση με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
26′ ΓΚΟΛ. 2-2. Ισοφαρίζει ο Άρης. Με προβολή από κοντά ο Στεπίνσκι μετά από κεφαλιά του Ντελμίρο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
30′ ΓΚΟΛ. 2-3. Ανατροπή στην ανατροπή για τον Άρη. Ο Σικόρσκι με ωραίο τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χριστοδούλου.
33′ ΓΚΟΛ. 3-3. Ισοφαρίζει το ΑΠΟΕΛ με όμορφο πλασέ-τακουνάκι του Σαρφό.
45′
Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Η κεφαλιά του Κβιλιτάια έφυγε λίγο έξω.
45+4′ Κεφαλιά του Κρεσπο, απέκρουσε ο Σωφρονίου.
ΤΕΛΟΣ Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
46′
Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Πηλέας και Σουμάνσκι, έξω Μεντιούπ και Μπαμπίκα.
49′ ΓΚΟΛ. 4-3. Λανθασμένο διώξιμο του Ντελμίρο και ο Σαρφό από κοντά με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε χατ-τρικ.
62′
Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Σόκε και Κακόριν, έξω Πακέ και Στεπίνσκι.
66′ Αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ. Έξω ο Καρώ μέσα ο Γιαννακού.
69′ Καλό σουτ του Σόκε έξω.