Η Δόξα πήρε βαθμό στο ΑΛΦΑΜΕΓΑ κόντρα στην ΑΕΛ με το τελικό 1-1, η ΕΝΠ έχασε την ίδια ώρα από την Ανόρθωση και η ομάδα της Κατωκοπιάς έμεινε στην α’ κατηγορία.
Η ΑΕΛ προηγήθηκε με τον Κοντινέλα, η Δόξα ισοφάρισε με πέναλτι του Μπένι.

ΑΕΛ: Ολιβέιρα, Τεσέιρα, Μιραλάς (8′ Κάσα), Σιλβέστρος (85′ Χριστοδούλου), Φιλίποβιτς, Τσιμπόλα, Τζέρνιχ, Μιλιντσεάνου (46′ Οδυσσέως), Κόλιας, Τζάλμα, Κοντινέλα (85′ Ζαχαρία)
Στον πάγκο: Μούριελ, Κάσα, Ζτραβκόφσκι, Ιωάννου, Ζαχαρία, Χριστοδούλου, Σεργίου, Οδυσσέως, Νεοφύτου, Γενεθλίου, Ντέγοεστ

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Αντενόν, Μπένι, Σαντίκ, Ασαμόα (46΄ Φαουάζ), Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης, Παυλίδης (33′ Ερέρα) (70′ Ίλιτς), Τραϊτσέφσκι (85′ Φασουλιώτης), Μέσκα, Ασάντε
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Ίλιτς, Ογιάλα, Φαουάζ, Φασουλιώτης, Ερέρα, Ναγκάρ

Παρατηρητής: Θεοδότου Κώστας

2′
Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Ο Ασάντε έκανε το γύρισμα, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και ο Αντενόν από κοντά σημάδεψε αμυντικό της ΑΕΛ και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
7′ Νέα ευκαιρία για την Δόξα. Από κοντά μπερδεύτηκε ο Μπένι και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί της ΑΕΛ.
8′ Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Στην θέση του Μιραλάς πέρασε ο Κάσα.
26′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η ΑΕΛ. Ο Τσέρνιχ με τακουνάκι έδωσε στον Κοντινέλα ο οποίος με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
31′
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Το σουτ του Κάσα από πλάγια έφυγε έξω.
32′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τσέρνιχ βρήκε τετ-α-τετ με τον Σισκόφσκι αλλά ο τερματοφύλακας της Δόξας πραγματοποίησε σωτήρια απόκρουση.
50′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Δόξα. Ο Σαντίκ έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Ολιβέιρα και ο Φινλανδός με δεύτερη προσπάθεια έδωσε πορεία στην πάλα προς τα δίχτυα αλλά ο Σιλβέστρου την έκοψε προ της γραμμής τέρματος.
53′ Καλό σουτ του Ασάντε από μακριά, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
61′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΕΛ. Το σουτ του Κόλια από καλή θέση χτύπησε στον Μέσκα και έφυγε κόρνερ.
70′ Σουτ του Τζάλμα στα χέρια του Σισκόφσκι.
74′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Το σουτ του Σαντίκ από καλή θέση σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι του Ολιβέιρα.
90+4′ Κέρδισε πέναλτι η Δόξα σε χέρι του Τσιμπόλα.
90+5′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ο Μπένι ευστόχησε από 11 βήματα και ισοφάρισε.