Με δύο γκολ του Κακόριν κρίθηκε η αναμέτρηση στην Αρένα.
ΑΕΚ και Άρης έμειναν στο 1-1, με τον Ρώσο να σκοράρει μια φορά στην εστία του Πίριτς και μια φορά στην εστία του Βανά.
Κάπως έτσι κρίθηκε το ντέρμπι, με την διαφορά των δύο ομάδων να παραμένει στους έξι βαθμούς.
Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Γκαρσία από το 76ο λεπτό. Με δέκα και ο Άρης αλλά για ελάχιστο χρονικό διάστημα. Αντίκρυσε δεύτερη κίτρινη ο Πηλέας στο 90+1’.

ΑΕΚ: Πίριτς, Τόμοβιτς, Λέδες, Τρισκόφσκι (80′ Κάσας), Φαράζ (85′ Νίκολιτς), Γκαρσία, Μιλίτσεβιτς, Ροσάλες (85′ Γιάκολις), Πονς, Ναούμ (60′ Λόπες), Γκιούρτσο (80′ Γκρόμοφ)
Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Γκονζάλεθ, Κάσας, Σανχούρχο, Λόπες, Γκρόμοφ, Χριστοφόρου, Ανδρέου, Γιάκολις, Μάμας, Νίκολιτς

ΑΡΗΣ: Βανά, Πηλέας, Μποακί, Γκομίς (72′ Στεπίνσκι), Γιαγκό, Μαγιαμπέλα (58′ Μπένγκτσον), Στρούσκι (58′ Μπράουν), Μπρόρσον, Σόκε (80′ Γιαμπλόνσκι), Μπαμπίκα (80′ Σπόλιαριτς), Κακόριν
Στον πάγκο: Χρυσοστόμου, Σωφρονίου, Καζού, Μπένγκτσον, Μπράουν, Σικόρσκι, Σπόλιαριτς, Στεπίνσκι, Ντελμίρο, Μονέ-Πακέ, Μουσούντα, Γιαμπλόνσκι

Παρατηρητής: Νικολαϊδης Χρίστος

7′
Ο Γκιούρτσο πήγε να αιφνιδιάσει τον Βανά, εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από πολύ μακριά αλλά ο Βραζιλιάνος ήταν σε ετοιμότητα και απέκρουσε την μπάλα.
10′ Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκομίς έκανε το συρτό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
24′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πονς έδωσε στον Γκιούρτσο ο οποίος από πολύ πλάγια προσπάθησε να νικήσει τον Βανά αλλά ο Βραζιλιάνος απέκρουσε σε κόρνερ.
30′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μαγιαμπέλα μόνος απέναντι από τον Πίριτς, έστειλε την μπάλα έξω.
40′ ΓΚΟΛ. 0-1.Ανοίγει το σκορ ο Άρης. Ο Μπαμπίκα έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Κακόριν με γυριστό σουτ στη κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
42′
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Πλασέ του Τρισκόφσκι από κοντά, απέκρουσε ο Βανά Άλβες.

46′
Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες.
54′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Φαράζ έπιασε ένα πολύ ωραίο σουτ αλλά ο Βανά πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση σε κόρνερ.
58′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Μπράουν και και Μπένγκτσον, έξω Στρούσκι και Μαγιαμπέλα.
59′ ΓΚΟΛ. 1-1. Ισοφαρίζει η ΑΕΚ. Ο Γκιούρτσο εκτέλεσε το φάουλ κα ο Κακόριν με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
76′ Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γκαρσία.
90+1 Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πηλέας.