Η Σεβίλλη με δύο αυτογκόλ των παικτών της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά κατάφερε να ισοφαρίσει από 2-0 σε 2-2 στο “Όλντ Τράφορντ” και παράλληλα να πάρει μικρό προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στην Ισπανία.
ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Βαράν (46′ Μαγκουάιρ, Μαρτίνες, Μαλάσια, Καζεμίρο, Ζάμπιτσερ, Άντονι, Φερνάντες (62′ Έρικσεν), Σάντσο (62′ Ελάνγκα), Μαρσιάλ (62′ Βέχορστ).
ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπουνού, Μοντιέλ, Νιανζού, Μαρκάο, Ακούνια, Φερνάντο, Γκούντελ, Οκάμπος, Ράκιτιτς, Τόρες (46′ Νάβας), Λαμέλα (67′ Ελ Νεσίρι).

Νίκη για Γιουβέντους…
Ο Φεντερίκο Γκάτι έκανε σεφτέ στα γκολ στη Γιουβέντους και μαζί με τις επεμβάσεις του Βόιτσιεχ Σέσνι πριν γίνει αλλαγή έδωσαν τη νίκη 1-0 κόντρα στη Σπόρτινγκ στον πρώτο προημιτελικό του Europa League.
Η Γιουβέντους μόχθησε και τελικά κατάφερε να φτάσει στη νίκη 1-0 απέναντι στη Σπόρτινγκ για τα προημιτελικά του Europa League. Σκόρερ ο Φεντερίκο Γκάτι με το “παρθενικό” μπιανκονέρο γκολ του και με την αρωγή του Βόιτσιεχ Σέσνι, ο οποίος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 44′.
Ο Φλόριαν Βιρτς έδωσε στη Λεβερκούζεν την ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ στο τέλος και μετέφερε το ενδιαφέρον στο Βέλγιο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League. Η Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ προηγήθηκε και προσπαθούσε να κρατήσει το προβάδισμα, όμως ο Φλόριαν Βιρτς απένειμε δικαιοσύνη και με το 1-1 της Λεβερκούζεν το ενδιαφέρον μεταφέρεται στο Βέλγιο για την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League.