ΑΕΛ και Ακρίτας έμειναν στο ισόπαλο 2-2 στο «ΑΛΦΑ ΜΕΓΑ», για την 3η αγωνιστική του β’ γκρουπ των πλέι οφ του πρωταθλήματος. Το ματς ήταν αρκετά καλό, με τέσσερα γκολ κι αρκετές φάσεις, αλλά δεν είχε νικητή.
Ο Ακρίτας άνοιξε το σκορ στο 22’ με τον Γαβριήλ, με τον Κατσανίκλιτς να σκοράρει δεις στο 61’ και στο 63’ ανατρέποντας τα δεδομένα για την ΑΕΛ, ωστόσο ο Τόρες στο 72’ με κεφαλιά στην περιοχή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΛ: Μπέκερ, Τεϊσέιρα, Κάσα (64′ Μπεραχίνο), Ζντραβκόφσκι, Παπαφώτης, Μιραλάς (46′ Κατσανίκλιτς), Παντελή, Φιλίποβιτς (46′ Μπιλοβάρ), Μιλιντσεάνου (46′ Ρόμο), Ντζιάλμα, Μεντόζα.
Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μεντόγεβιτς, Μπεραχίνο, Κατσανίκλιτς, Σιλβέστρος, Τσιμπόλα, Τσέρνιχ, Ιωάννου, Μπιλοβάρ, Κοντινέλα, Ρόμο.
ΑΚΡΙΤΑΣ: Περντρέου, Κονέ (75′ Κλεμέντε), Άμπραχαμ, Εράσο, Μεντίμορετς, Γαβριήλ, Σέχιτς, Τόρες (90′ Δημοσθένους), Σαραβάνια, Καραγιάννης (75′ Αμπντουσαλάμοφ), Αραούχο.
Στον πάγκο: Καστεγιάνι, Πάζαρος, Παουγκέν, Σουλεϊμάν, Ντραμέ, Αμπντουσαλάμοφ, Ντα Σίλβα, Ντουμπόφ, Δημοσθένους, Κλεμέντε, Φαουριέλ, Λόπες.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
2’ Γύρισμα του Κάσα στην περιοχή, απέκρουσε ο Περντρέου.
6’ Σουτ του Μιραλάς, αποκρούει ο Περντρέου.
22’ 0-1: Με ωραίο σουτ εντός περιοχής ο Γαβριήλ ανοίγει το σκορ!
25’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ακρίτα. Γύρσμα του Εράσο, ο Τόρες από τη μικρή περιοχή πλάσαρε αλλά…κατάφερε να στείλει την μπάλα έξω!
26’ Κεφαλιά του Εράσο, απέκρουσε ο Μούριελ.
31’ Εκτέλεση φάουλ του Μιραλάς, η μπάλα στο δοκάρι μετά την απόκρουση του Περντρέου, κόρνερ!
45+1’ Σουτ του Παντελή, κόντραρε η μπάλα, κόρνερ.
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
ΤΕΛΙΚΕΣ: 4-6 (3-3)
ΚΟΡΝΕΡ: 6-1
ΚΑΤΟΧΗ: 60-40%

46’ Τρεις αλλαγές για την ΑΕΛ. Μέσα οι Ρόμο, Μπιλοβάρ και Κατσανίκλιτς, έξω οι Μιλιντσεάνου, Φιλίποβιτς και Μιραλάς.
47’ Κίτρινη στον Αραούχο.
53’ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κατσανίκλιτς έκανε το πλασέ εντός περιοχής, απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Περντρέου.
58’ Ευκαιρία για τον Ακρίτα. Σουτ Γαβριήλ από καλή θέση, έξω.
61’ 1-1: Σουτ του Τεϊσέιρα, ασταθής απόκρουση του Περντρέου και ο Κατσανίκλιτς από κοντά με πλασέ έφερε το ματς στα ίσα.
63’ 2-1: Με πλασέ στην περιοχή ο Κατσανίκλιτς δίνει το προβάδισμα στην ΑΕΛ!
64’ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μπεραχίνο αντί Κάσα.
72’ 2-2: Ισοφαρίζει ο Τόρες με κεφαλιά στην περιοχή!
75’ Αλλαγές για τον Ακρίτα. Κλεμέντε και Αμπντουσαλάμοφ αντί Κονέ και Καραγιάννη.
76’ Κίτρινη στον Ρόμο.
83’ Τεράστια ευκαιρία για τον Ακρίτα! Ο Τόρες βγήκε μόνος, έκανε το πλασέ αλλά έδιωξε σωτήρια ο Μούριελ! Λανθασμένα δεν δόθηκε κόρνερ.
84’ Κίτρινη σε Γαβριήλ.
85’ Κίτρινη στον Ζντραβκόφσκι.
90’ Αλλαγή για Ακρίτα. Δημοσθένους αντί Τόρες.