Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση στην Περιστερώνα.
Δόξα και Ανόρθωση έμειναν στο ισόπαλο 0-0, ένα αποτέλεσμα το οποίο δεν αφήνει κανέναν ευχαριστημένο.
Φάσεις υπήρχαν και για τις δύο ομάδες και μάλιστα από αυτές που… δεν χάνονται.
Στο 71’ η μπάλα πήρε κατεύθυνση προς τα δίχτυα του Λόρια μετά από κεφαλιά του Σαντίκ αλλά ο Γεωργιανός τερματοφύλακας έκανε δύο βήμα πίσω και απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 85’ ο Μραζ με εξουδετερωμένο τον Σισκόφσκι έστειλε την μπάλα έξω. Στο 90 ο Σαντίκ από το μισό μέτρο την έστειλε με κεφαλιά έξω και το 0-0 έμεινε μέχρι και το φινάλε.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Μπένι (73′ Ίλιτς), Κέρλα, Σαντίκ, Ασαμόα, Κοβάσεβιτς, Καραμανώλης (84′ Ογιάλα), Στυλιανού, Τραϊτσέφσκι (44′ Φαουάζ) (73′ Σόμπτσικ), Ασάντε, Τρούγιτς (84′ Αντενόν).
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Κωνσταντίνου, Αντενόν,  Ττζανί,  Παυλίδης, Καρντόνα, Νάγκαρ.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Λόρια, Μπαϊσίνιο, Κορέια, Τεχέρα, Παρούτης (73′ Φερέιρα), Αμπαρτζουμιάν, Κορτές (60′ Μραζ), Σαμπό, Χαρογιάν, Ιωάννου (73′ Γκερέρο), Χριστοφή (60′ Εμπραλίτζε) (90+7′ Αντωνίου).

Έναρξη αγώνα.
2′
Καλό σουτ του Μπένι εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε έξω.
4′
Κόρνερ του Τεχέρα, κεφαλιά του Αμπαρτζουμιάν έξω.
18′
Εξετάστηκε φάση πέναλτι για την Ανόρθωση.
19′
Μετά από συνεννόηση διαιτητή και VAR δεν υποδείχθηκε παράβαση και συνεχίστηκε το παιχνίδι.
38′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Χριστοφή έστρωσε στον Ιωάννου ο οποίος έκανε το σουτ από καλή θέση αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
Τέλος α’ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
46′
Κεφαλιά του Σαντίκ πάνω από τα δοκάρια.
54′ Από κοντά ο Ιωάννου μετά από σέντρα του Χριστοφή έστειλε την μπάλα έξω.
58‘ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Το σουτ του Μπένι σταμάτησε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
71′ Τεράστια ευκαιρία για την Δόξα. Ο Σαντίκ με το κεφάλι προσπάθησε να κρεμάσει τον Σαντίκ αλλά ο Λόρια έκανε την απόκρουση του αγώνα σε κόρνερ.
76′ Απειλεί η Ανόρθωση. Ο Αμπαρτζουμιάν έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να φέυγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σισκόφσκι.
85′ Τεράστια ευκαιρία για την Ανόρθωση. Ο Χαρογιάν κατέβασε και ο Μραζ με εξουδετερωμένο τον αντίπαλο τερματοφύλακα από το ένα μέτρο έστειλε την μπάλα έξω.
90+6′ Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα. Απέκρουσε ο Λόρια, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στην επιστροφή από κοντά ο Σαντίκ με κεφαλιά την έστειλε έξω.