Ο Άλτμαν έκανε (και πάλι) show, η ΑΕΚ επικράτησε 4-0 της Καρμιώτισσας στην «Αρένα» και ανέβηκε στην 3η θέση της βαθμολογίας.
Ο Ισραηλινός με φόρα από την Ευρώπη πέτυχε και τα τρία γκολ για την ομάδα του, έκανε το πρώτο χατ-τρικ στην καριέρα του και αυτό το ματς θα του μείνει αξέχαστο.
Μόλις στο 24ο δευτερόλεπτο με καρφωτή κεφαλιά  άνοιξε το σκορ, ενώ πριν συμπληρωθεί το 20λεπτο έκανε το 2-0 με προβολή στο 18ο λεπτό.
Το 3-0 το πέτυχε με πέναλτι στο 61ο λεπτό.
Στο 90+2′ ο Γιούρτσο με γκολάρα διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
ΑΕΚ: Πίριτς, Γκονζάλεθ, Κάσας, Λουίς Γκουστάβο, Ρομό, Γκαρσία, Μιλίτσεβιτς (85′ Ανδρέου), Ναούμ (75′ Λόπες), Μάμας (64′ Πονς), Ασάντε (75′ Γκιούρτσο), Άλτμαν (64′ Φαράζ)
Στον πάγκο: Γκόρντιτς, Τούμπας, Τόμοβιτς,   Ροσάλες, Ολατούντζι, Χριστοφόρου, Γκιούρτσο

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Κνόμπλοκ, Σελούστκα, Μαλόνε (71′ Τζανακάκης), Ντούμπια (71′ Ανδρονίκου), Κουλιμπαλί, Ελ Αλουχί, Αβραάμ, Χούμποτσαν, Μεντιμόρετς, Μπεν Σαλάμ (46′ Πονστάφκσι) Ζελάγια (71′ Ντούρις)
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Χουσμπάουερ, Καλτσάς, Χατζηβασίλης,  Αγγελή, Χρίστου, Οικονομίδης,Νεοφύτου

ΣΚΟΡΕΡ: 1′ Άλτμαν, 18′ Άλτμαν, 61′ Άλτμαν (π.), 90+2 Γκιούρτσο
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μάμας, Μιλίτσεβιτς/Κουλιμπαλί (3η), Μαλόνε (3η)

H EΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
1′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ στο 24ο δευτερόλεπτο. Ο Γκαρσία έκανε την σέντρα από αριστερά και ο Άλτμαν αμαρκάριστος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

7′
Κεφαλιά του Μεντιμόρετς μετά από κόρνερ του Αβραάμ, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.
Περίπου 1.800 φίλαθλοι βρίσκονται στις κερκίδες.
11′
Ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Γύρισμα του Αβραάμ αλλά ο Ζελάγια δεν πρόλαβε να βάλει την προβολή.
15′ Τεράστια ευκαιρία για την Καρμιώτισσα. Ο Ζελάγια στο τετ-α-τετ έκανε το πλασέ αλλά ο Πίριτς σε ετοιμότητα έπεσε και απέκρουσε την μπάλα.
16′ Καλό σουτ του Άλτμαν, απέκρουσε σε κόρνερ ο Κνόμπλοκ.
18′ ΓΚΟΛ. 2-0. Πετυχαίνει και δεύτερο γκολ η ΑΕΚ. Ο Άλτμαν με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Κάσας.

33′
Σέντρα σουτ του Ελ Αλουχί, απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο Πίριτς.
45+1′ Το πλασέ του Ζελάγια χτύπησε στον Γκονζάλεθ και έφυγε έξω.
45+1′ Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Καρμιώτισσας.
Τέλος α΄ ημιχρόνου.
Έναρξη β’ ημιχρόνου.
53′
Κεφαλιά του Ζελάγια έξω.
60′ Ο διαιτητής σφυρίζει πέναλτι για χέρι του Μαλόνε. Αρχικά ο ρεφ δεν υπέδειξε παράβαση, ενημερώθηκε από το VAR, πήγε και το είδε στο On Field Review και σφύριξε την παράβαση.
61′ ΓΚΟΛ. 3-0. Ο Άλτμαν ευστόχησε από 11 βήματα.
72′ Σουτ του Ντούρις, ο Πονς έβαλε το πόδι και έδιωξε σε κόρνερ.
73′ Καλό σουτ του Σελούστκα έξω.
78′ Καλό σουτ του Μιλίτσεβιτς έξω.
90+2′ ΓΚΟΛ. 0-4. Ο Γκιούρτσο με πλασέ κρέμασε τον Κνόμπλοκ και πέτυχε τέταρτο γκολ για την ομάδα του.