Η ΑΕΛ πήρε την πρώτη της νίκη στη σεζόν απέναντι στον Ερμή για την α’ φάση του κυπέλλου, και μαζί την πρόκριση για τον επόμενο γύρο. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Σις στο 30 με κεφαλιά. Αυτή ήταν και η πρώτη επιτυχία του Τσέντομιρ Γιανέφσκι ως προπονητής της ομάδας.
Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν κι’ άλλα τέρματα, όμως ο Χοράτσκα άφησε αναλλοίωτο το 1-0.

TO LIVE ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
8′
Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Σις έφυγε γρήγορα μπροστά, δεν έκανε καλό κοντρόλ και τον πρόλαβαν οι αμυντικοί του Ερμή προτού προλάβει να πλασάρει τον Χοράτσκα.
14′ Σουτ του Μιλιντσεάνου από καλή θέση, η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
19′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Κάσα έκανε το πλασέ εντός περιοχής αλλά ο Χοράτσκα με μια σπουδαία απόκρουση κράτησε το μηδέν για τον Ερμή.
30′ ΓΚΟΛ. 1-0. Ανοίγει το σκορ η ΑΕΛ. Ο Παπαφώτης έκλεψε την μπάλα, είδε τον Σις, του έκανε την σέντρα και αυτός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χοράτσκα.
37′
Καλό σουτ του Ζτραβκόφσκι έξω.
45+1′ Σουτ του Μπεραχίνο, αδύναμο, η μπάλα κατέληξε στα χέρια του Χοράτσκα.
Τέλος α’ ημιχρόνου…
Τα στατιστικά του α΄ ημιχρόνου

Έναρξη β’ ημιχρόνου…
46′
Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Πάβλοβιτς, Τσιμπόλα και Κοντινέλα αντί των Ζτραβκόφσκι, Κάσα και Μιλιντσεάνου.
46′
Διπλή αλλαγή για τον Ερμή. Μέσα Εντού και Χαραλάμπους, έξω Μπρούνο και Καφατάρης
56′ Απειλεί η ΑΕΛ. Γύρισμα του Σις έδιωξε ο Αλατζέ.
58′ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Πλασέ του Κοντινέλα έξω.
70΄ Πλασέ του Τσέποβιτς, απέκρουσε ο Χοράτσκα.
71′ Κίτρινη στον Κοντινέλα.
73′ Κίτρινη στον Ολιβέιρα.
77′ Τεϊσέιρα αντί του Μπάστο.
77′ Ζαχαρίου μέσα, Λύτρα έξω.
88′ Σουτ του Κοντινέλα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.