Ο Μαρίνος Τζιωνής πέρασε στο 90+1’ ως αλλαγή για τη Σπόρτινγκ Κάνσας ενάντια στην Όστιν εκτός έδρας, σ’ ένα ματς που όπως εξελίχθηκε έγινε… θρίλερ!
Εφτά γκολ, μεγάλη ανατροπή για την Όστιν δραματικό φινάλε και νέα ήττα για Κάνσας. Αυτό ήταν το σκηνικό για την ομάδα του Κύπριου διεθνή. Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-1 στο α’ μέρος, κατάφεραν να… χάσουν με την Όστιν να κάνει επική ανατροπή και να παίρνει τους τρεις βαθμούς στο 90+4!
Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Οι Φόντας (12′) και Αγκάντα (23′) ήταν αυτοί που έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στην Κάνσας, για να έρθει ο Γκάλαχερ να μειώσει σε 2-1 στο 27’. Στο 40’ όμως, ο Ράσελ διαμόρφωσε το 3-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο β’ μέρους  ο Κασκάντε μείωσε σε 3-2 για τους γηπεδούχους στο 63’, πριν έρθει ο Χόεσεν στο 85’ να ισοφαρίσει σε 3-3. Εν τέλει η μεγάλη ανατροπή ήρθε με γκολ του Ντριούσι στο 90+4’, και ενώ τρία λεπτά νωρίτερα ο Τζιωνής πέρασε στο ματς αντικαθιστώντας τον Αγκάντα.
Κάπως έτσι, η Σπόρτινγκ Κάνσας μετά από 26 αγώνες παραμένει τελευταία στη Δυτική Περιφέρεια με 23 βαθμούς.