Η Αρμενία κέρδισε με 1-0 την Ιρλανδία και ξεκίνησε ιδανικά στο Nations League με τον ποδοσφαιριστή της Ανόχθως Χοβχανές Αμπαρτζουμιάν να παίζει σε ολόκληρο το 90λεπτο.
Στο 6ο λεπτό ο Κέλεχερ έσωσε μετά από σουτ του Μπαρσεγκιάν ενώ στο 21’ ο Ντάφι αστόχησε από καλό σημείο, όπως και ο Μπιτσακτσιάν στο 45’.
Στο 50’ ακυρώθηκε γκολ του Αμπαρτσουμιάν για οφσάιντ ενώ στο 62’ ο Γιουρτσένκο είπε όχι σε προσπάθεια του Ντάφι και στο 69’ απέκρουσε και την κεφαλιά του Χέντρικ.
Τελικά στο 74ο λεπτό ο Σπερτσιάν με πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή, άνοιξε το σκορ για την Αρμενία. Στο 78’ ο Κέλεχερ έσωσε μετά από σουτ του Μκρτσιαν ενώ στο
ΑΡΜΕΝΙΑ: Γιουρτσένκο, Μκοϊάν, Αμπαρτζουμιάν, Χαροϊάν, Α.Χοβνανισιάν (61’ Μκρτσιαν), Κ.Χοβνανισιάν, Μπαϊραμιάν, Γκριγκοριάν, Μπιτσακτσιάν (56’ Ανταμιάν), Σπερτσιάν, Μπαρσεγκιάν (89’ Ντασιάν)
ΙΡΛΑΝΔΙΑ: Κέλεχερ, Κόουλμαν (81’ Κιν), Στίβενς (73’ ΜακΚλίν), Ίγκαν, Ντάφι, Κόλινς, Κάλεν (81’ Μπρόουν), Χέντρικ, Ρόμπινσον (73’ Νάιτ), Ογκμπένε, Πάροτ (65’ Ομπαφέμι)