Την έβδομη σερί νίκη του και συνολικά 17η στη φετινή σεζόν πέτυχε ο Κεραυνός επικρατώντας εντός έδρας της Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ με 90-44. Κορυφαίοι για την ομάδα του Στροβόλου ήταν οι Ντεοντρέ Μπερνς (12 πόντους, 2 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Νικόλας Στυλιανού (15 πόντους, 5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ) και Κυπριανός Μαραγκός (15 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ).
Ο Κεραυνός πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο παιχνίδι και μέχρι το 16′, μετά το τρίποντο του Μπερνς, προηγείτο με διψήφιο αριθμό πόντων (13-2), ενώ μέχρι το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου η διαφορά ήταν στους 18 (25-7).
Στο 11′ με το τρίποντο του Γιαξή η ψαλίδα του σκορ άνοιξε στους 23 πόντους (30-7), με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με το καλάθι του Τίγκα που έκανε το 49-22.
Στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα οι «ερυθροκίτρινοι» επιβεβαίωσαν τη νίκη τους. Στο τρίτο δεκάλεπτο αύξησαν τη διαφορά κατά τρεις πόντους (68-38) και στην τέταρτη περίοδο πέτυχαν 16 πόντους περισσότερους από την ομάδα του Αγίου Δομετίου. Έτσι, διαμορφώθηκε το τελικό 90-44.
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-7, 49-22, 68-38, 90-44