Τσέλσι και Λίβερπουλ πήραν μέρος σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής στο “Γουέμπλεϊ” στον τελικό του League Cup, με το 0-0 σε κανονική διάρκεια και παράταση να είναι τόσο “μαγική εικόνα” ώστε ο Γιούργκεν Κλοπ να δηλώσει στο φινάλε πως θα μπορούσε κάλλιστα να είχε λήξει με σκορ 5-5.

Image

Υπήρχε όμως ένας παίκτης του στοιχήματος που είχε μία εντυπωσιακή έμπνευση αναφορικά με τη σύγκρουση των μπλε και των κόκκινων και δύσκολα θα μπορέσει να “χωνέψει” το πώς δεν κέρδισε 6.000 λίρες.
Και αυτό γιατί ναι μεν δικαιώθηκε στην πρόβλεψή του να μην έχει γκολ ο τελικός στο 90λεπτο όμως στο στοίχημα που έπαιξε, την ταίριαξε με το να μην βγει κάρτα από το τσεπάκι του διαιτητή στην κανονική διάρκεια.
Έφτασε μία ανάσα από το να κερδίσει αυτό το απίστευτο ποσό, όμως λογάριαζε χωρίς τον ξενοδόχο, που στη συγκεκριμένη περίπτωση ήταν ο Ματέο Κόβατσιτς, που σταμάτησε τον Μοχάμεντ Σαλάχ (τον τράβηξε από τη φανέλα) για να σταματήσει αντεπίθεση της Λίβερπου και δικαίως τιμωρήθηκε.
Ειρωνεία; Το γεγονός πως η κάρτα προς τον Κροάτη μέσο βγήκε από το τσεπάκι του διαιτητή στο 90ο λεπτό.