Την ήττα με 3-1 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Futsal Νέων Κ-19 από το Μαυροβούνιο σε φιλικό που έγινε στο «Τάσσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία».
Ο Νώε Ελ Κέμπε άνοιξε το σκορ για την Εθνική μας στο 8ο λεπτό για να ισοφαρίσουν λίγο αργότερα οι Μαυροβουνίοι με το 1-1 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μαυροβουνίου πέτυχε άλλα δύο τέρματα και έφτασε στη νίκη με 3-1.
Το Μαυροβούνιο είχε πάρει τη νίκη και στο φιλικό του Σαββάτου με 2-0.
Κύπρος (Χρ. Χρυσοστόμου): Κάρλο Χοροζιάν, Νώε Ελ Κέμπε, Αλέξανδρος Γεωργίου, Παναγιώτης Ανδρέου, Κωνσταντίνος Ιωάννου (Ανδρέας Λουκά, Παναγιώτης Ιωάννου, Ανδρέας Βρόντη, Αλέξιος Αγγελή, Σεραφείμ Νικηφόρου, Χρυσοστόμος Κωνσταντίνου, Ανδρέας Λάμπρου, Μαρίνος Αναστασιάδης, Ανδρέας Παναγιώτου).
Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό για την ομάδα μας πριν τους επίσημους αγώνες. Η Εθνική Νέων Futsal Κ19 θα αγωνιστεί στον Main round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ19 Futsal της UEFA και θα αντιμετωπίσει την  Πορτογαλία, την Τσεχία και την Ελλάδα από τις 15 μέχρι τις 20 Μαρτίου στην Πορτογαλία.