Δόξα και Ολυμπιακός έμειναν στο άγονο 0-0 στο Μακάρειο και πήραν από ένα βαθμό σε ένα αποτέλεσμα που δεν ήταν το επιθυμητό. Σε ένα παιχνίδι όπου αμφότερες είχαν τις δικές τους ευκαιρίες για να σκοράρουν, όμως μία η αστοχία και μία οι Σισκόφσκι και Μολ, διατήρησαν ανέπαφες τις εστίες τους.
Ισορροπημένο ήταν περισσότερο το παιχνίδι, με τον Ολυμπιακό να καταγράφει τις καλύτερες ευκαιρίες, χωρίς όμως να τα καταφέρνει. Κυρίως στο β’ ημίχρονο απείλησε τον Σισκόφσκι με τον Κα (51’), τον Χαραλάμπους (56’) και τον Πεχλιβάνη (85’, 90+2’).
Καλή στιγμή είχε και η Δόξα όμως στο 75’ με τον Καραμανώλη, όμως το αποτέλεσμα παρέμεινε αναλλοίωτο. Στους 18 βαθμούς ανέβηκε η Δόξα, στους 17 ο Ολυμπιακός.

Δόξα (Η. Χαραλάμπους): Σισκόφσκι, Αντενόν, Ασαμόα, Οικονομίδης (58′ Ανάνε), Κοβάσεβιτς, Αντάμοβιτς, Στυλιανού, Καραμανώλης, Εμπραλίτζε, Μέσκα (73′ Σάιθ), Σάσι (73′ Ντρολέ, 88′ Τραϊτσέφσκι)
Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Μπένι, Ολιβέιρα, Φασουλιώτης, Κυριάκου, Βασιλείου

Ολυμπιακός (Λ. Αλκαράθ): Μολ, Μποβέδα, Μουκτάρης, Σάλι, Κα, Γουίλσον (46′ Μανιάς), Κονφέ, Ντιανέ, Νάνι, Κυριάκου, Χαραλάμπους (82′ Πεχλιβάνης)
Στον πάγκο: Κόβατς, Τσούπιτς, Φώτη, Σαμπίνια, Ανδρονίκου, Μανρίκε, Χριστοδούλου, Πηλαβάς, Καραγιάννης

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αντάμοβιτς (6η), Αντενόν / Σάλι (6η), Μποβέδα, Ντιανέ, Μουκτάρης
ΣΤΟ ΟΡΙΟ: Κοβάσεβιτς (7), Ασαμόα, Αντάμοβιτς, Τραϊτσέφσκι (5), Καραμανώλης, Μέσκα / Σαμπίνια, Σάλι (5), Γουΐλσον, Μανρίκε, Χαραλάμπους

Έναρξη στο παιχνίδι.
9′ ΣΧΟΛΙΟ: Πατάει καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά η Δόξα της αναμέτρησης και έχει ήδη προσεγγίσει την εστία του Μολ, δίχως όμως να φτιάξει την τελική προσπάθεια. Δυσκολεύεται να ελέγξει την κατοχή ο Ολυμπιακός που υποπίπτει σε αρκετές λάθος μεταβιβάσεις μέχρι στιγμής.
14′
Φάση διαρκείας για τη Δόξα στα καρέ του Ολυμπιακού. Μετά από γέμισμα στην περιοχή , ο Αντενόν έκανε την προσπάθεια για σουτ με τον Μουκτάρη να βάζει την προβολή και να διώχνει.
28′ Ο Σάλι γύρισε στον Κονφέ που έκανε το πλασέ, η μπάλα βρήκε στον Καραμανώλη και κατέληξε σε κόρνερ.
32′ Επικίνδυνο γύρισμα του Σάλι από τα αριστερά, έδιωξε ο Καραμανώλης προτού η μπάλα φτάσει στον Γουίλσον.
35′ Κίτρινη κάρτα στον Αντάμοβιτς. Είναι η 6η και θα χάσει ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια.
38′ Κίτρινη κάρτα στον Σάλι. Είναι η 6η και θα χάσει ένα από τα επόμενα δύο παιχνίδια.
39′ Σουτ του Κοβάσεβιτς, έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε ο Μολ σε κόρνερ.
41′ Ο Κα μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, όμως το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο με τον Σισκόφσκι να μπλοκάρει.
43′ Κίτρινη κάρτα στον Μποβέδα.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0
Έναρξη στο β’ ημίχρονο. Μία αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μανιά αντί του Γουίλσον.
51′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Λάθος έξοδος του Σισκόφσκι, ο Κα έκανε τη κεφαλιά περνώντας τη μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα της Δόξας όμως γλίστρησε και δεν τελείωσε την προσπάθειά του με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
52′ Κίτρινη στον Αντενόν.
56′ Ο Κα γύρισε από τα δεξιά στον Χαραλάμπους που έκανε το σουτ, ο Ασαμόα έβαλε την προβολή με τη μπάλα να περνάει σε κόρνερ.
57′ Κίτρινη κάρτα στον Ντιανέ.
58′ Aλλαγή για τη Δόξα. Ο Ανάνε αντί του Οικονομίδη.
63′ ΣΧΟΛΙΟ: Μπήκε καλύτερα ο Ολυμπιακός στο β’ ημίχρονο, έδειξε διάθεση να απειλήσει και βρήκε ευκαιρίες, δίχως όμως να φτάσει στο γκολ. Όσο περνάει όμως ο χρόνος η Δόξα μοιάζει πιο αποφασιστική και αφότου φρεσκαρίστηκαν τα επιθετικά της άκρα, πατάει περιοχή, χωρίς ακόμη να βρει τη μεγάλη φάση.
73′
Διπλή αλλαγή για τη Δόξα. Σάιθ και Ντρολέ αντί των Μέσκα και Σάσι.
75′ Εκτέλεση κόρνερ από τον Εμπραλίτζε, ο Καραμανώλης έπιασε τη κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
80′ Κίτρινη κάρτα στον Μουκτάρη.
82′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πεχλιβάνης αντί του Χαραλάμπους.
85′ Σουτ του Πεχλιβάνη από το ύψος της περιοχής, έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε ο Σισκόφσκι.
88′ Αλλαγή στην αλλαγή για τη Δόξα. Ο Τραϊτσέφσκι αντί του Ντρολέ.
Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90′ Ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. Ο Νάνι έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Σάλι κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι μαζί με τον Αντενόν και βρέθηκαν στο έδαφος. Η φάση εξετάστηκε από το VAR και το παιχνίδι συνεχίζεται κανονικά.
90+2′
Σουτ του Πεχλιβάνη από το ύψος της περιοχής, δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Μολ.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ 0-0