To Καμερούν έμεινε στο 1-1 με το Πράσινο Ακρωτήρι αλλά και πάλι πήρε την πρωτιά στον όμιλο, ενώ στην επόμενη φάση ακολούθησε η Μπουρκίνα Φάσο που ήρθε κι εκείνη ισόπαλη 1-1 με την Αιθιοπία

Μπουρκίνα Φάσο-Αιθιοπία: 1-1
(Μπαγιαλά 25’-Καντέμπε 52’ πεν.)
«Χρυσή» ισοπαλία για την Μπουρκίνα φάσο, που έμεινε στο 1-1 με την Αιθιοπία και πήρε τη 2η θέση στον όμιλο, στην ισοβαθμία με το Πράσινο Ακρωτήρι
H Μπουρκίνα Φάσο άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με όμορφη λόμπα του Μπαγιαλά και στο 52’ ο Καντέμπε ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι.

Καμερούν-Πράσινο Ακρωτήρι: 1-1
(Αμπουμπακάρ 39’-Ροντρίγκες 53’)
Στο 1-1 έμειναν Καμερούν και Πράσινο Ακρωτήρι, με το πρώτο να καθαρίζει την πρωτιά στον όμιλο και το δεύτερο να βρίσκεται στην αναμονή για να πάρει πιθανότατα μια θέση στους 16 ως μία από τις καλύτερες τρίτες.
Στο 29ο λεπτό ο Αμπουμπακάρ με σουτ από το ύψος της περιοχής, άνοιξε το σκορ για το Καμερούν αλλά ο Γκάρι Ροντρίγκες έκανε το 1-1 στο 53ο λεπτό με όμορφο τακουνάκι.