Μετά την διακοπή λόγω Εθνικών επιστρέφουμε ξανά σε ρυθμούς πρωταθλήματος, με την 10η αγωνιστική να είναι προ των πυλών.
Έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πως θα επιστρέψουν οι ομάδες, με το τριήμερο 20, 21 και 22 Νοεμβρίου να δείχνει ποιες επηρεάστηκαν και ποιες όχι.
Τότε θα μπορούμε να συγκρίνουμε και με προηγούμενες διακοπές και θα έχουμε ένα καλύτερο δείγμα για να πούμε κατά πόσον τους βολεύει ή όχι.
Πάμε να δούμε πως επέστρεψαν οι 12 ομάδες μετά την προηγούμενη διακοπή (ήταν η 6η αγωνιστική):
ΑΕΚ
Συνέχισε με φόρα από τη νίκη επί του Απόλλωνα και νίκησε και την ΠΑΕΕΚ στην «Αρένα» με 3-0.
ΑΠΟΛΛΩΝ
Είχε καλή εμφάνιση αλλά ηττήθηκε από την Ομόνοια στο ΓΣΠ με 1-0. Μια ισοπαλία ίσως να ήταν πιο δίκαια.
ΑΡΗΣ
Πανηγύρισε μεγάλη νίκη 2-1 με ανατροπή στο Μακάρειο επί της Δόξας.
ΑΠΟΕΛ
Νίκησε δύσκολα στο ΓΣΠ με 2-1 τον Εθνικό Άχνας χάρη σε ένα γκολ του Καρώ στα τελευταία στάδια της αναμέτρησης.
ΑΝΟΡΘΩΣΗ
Γνώρισε την ήττα με 2-1 στο Τσίρειο από την ΑΕΛ σε ένα παιχνίδια στο οποίο δικαιούταν να πάρει κάτι περισσότερο.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Με ένα γκολ στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Ευτυχίδη κατάφερε να πάρει βαθμό κόντρα στην Πάφος FC στο «Στέλιος Κυριακίδης».
ΑΕΛ
Με ένα καλό πρώτο ημίχρονο και ένα πολύ κακό δεύτερο κατάφερε να νικήσει 2-1 την Ανόρθωση στο Τσίρειο.
ΠΑΦΟΣ FC
Μέχρι το 90’ κρατούσε τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό αλλά τελικά ισοφαρίστηκε στο φινάλε σε 1-1.
ΟΜΟΝΟΙΑ
Νίκησε τον Απόλλωνα 1-0 στο ΓΣΠ με ένα γκολ του Τσέποβιτς χωρίς να ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της.
ΠΑΕΕΚ
Παραδόθηκε στην ανωτερότητα της ΑΕΚ από την οποία ηττήθηκε 3-0 στην «Αρένα».
ΔΟΞΑ
Μέχρι το 86ο λεπτό κρατούσε τη νίκη επί του Άρη αλλά στο τέλος ηττήθηκε με 2-1 στο Μακάρειο.
ΕΘΝΙΚΟΣ
Το πάλεψε κόντρα στο ΑΠΟΕΛ, ισοφάρισε αλλά δέχθηκε το γκολ στο φινάλε και γνώρισε την ήττα με 2-1.