Ισόπαλο 0-0 έληξε το αποτέλεσμα στο Τσίρειο μεταξύ του Άρη και της Πάφος FC. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν αρκετά, θέλοντας να φτάσουν σε ένα γκολ που θα τους έδινε τη νίκη, όμως οι ευκαιρίες που δημιούργησαν, κυρίως στο α’ ημίχρονο δεν ήταν αρκετές για να σημειωθεί κάποιο γκολ. Κορυφαία ευκαιρία της φιλοξενούμενης ομάδας με τον Ζάιρο στο 40′. Ο ένας βαθμός όμως παραμένει αρκετά σημαντικός, αφού παραμένουν και μάλιστα με αρκετές πιθανότητες, στο κόλπο της 6άδας…

ΑΡΗΣ: Bανά, Γκαρσία, Στεπίνσκι, Ντελμίρο (78′ Μουσούντα), Καζού, Φράγκος (58′ Σικόρσκι), Γιαγκό, Πακέ (58′ Κβάσιουκ), Σίλντενφελντ, Πατσέκο (78′ Ιωσηφίδης), Σίμιον
Στον πάγκο: Παπαστυλιανού, Σωφρονίου, Ραντούτ, Μπράουν, Σπόλιαριτς, Ανδρέου, Ελευθερίου, Ματθαίου

ΠΑΦΟΣ FC: Ρούτκο, Κβίντα, Σεμέδο, Ζάιρο, Αμπντουσαλάμοφ (75′ Κοβάσβιτς), Αουρέλιο, Βαλακάρι (75′ Φουρ), Πάνιτς, Μπάριτς, Πάντσεον, Πάγιτς
Στον πάγκο: Πέτρου, Αντός, Αντωνίου, Αουρέλιο, Μπαμπαγιάν, Φυλακτού, Μιχαήλ, Ντράγκομιρ

Έναρξη στο Τσίρειο.
2′ Σταματά το παιχνίδι στα δύο λεπτά. Ο λόγος είναι ότι το αυτόματο σύστημα ποτισμού του γηπέδου, ενεργοποιήθηκε. Μικρή διακοπή και επανέναρξη. (Διαβάστε ΕΔΩ)
6′
Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη με τον Στεπίνσκι, βγήκε έγκαιρα και του έκλεισε το πεδίο ο Ρούτκο.
19′ Μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Πατσέκο από το ύψος της περιοχής, έκανε το πλασέ όμως δεν βρήκε στόχο.
25′ Κίτρινη κάρτα στον Πακέ.
36′ Αναπτύχθηκε ωραία ο Άρης από τα αριστερά, η σέντρα που έγινε από τον Καζού κατέληξε στον Στεπίνσκι που έκανε το πλασέ, όμως ο Ρούτκο ήταν στη σωστή θέση.
40′ Τεράστια φάση για την Πάφος FC. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντελμίρο έσωσε πάνω στην γραμμή, το σουτ του Ζάιρο.
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0
ΣΧΟΛΙΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Ο Άρης ήταν πιο επικίνδυνος, πιο ορεξάτος στο α’ ημίχρονο. Δημιουργιά τα πήγε περίφημα, εξ’ ου και οι 7 τελικές έναντι δύο της ομάδας του Μίλανιτς. Η καλύτερη όμως στιγμή ήταν για τους φιλοξενούμενους με τον Ζάιρο στο 40′. Αρκετά ενδιαφέρον η αναμέτρηση με τον ρυθμό να είναι πολύ καλός, γι’ αυτό και κρατάει στα ύψη την αγωνία.
Έναρξη στο β’ ημίχρονο.
55′
Κίτρινη κάρτα στον Φράγκο.
58′ Αλλαγές για τον Άρη. Σκιρόσκι και Κβάσιουκ αντί των Φράγκου και Πακέ.
66′ Κίτρινη κάρτα στον Σικόρσκι.
67′ ΣΧΟΛΙΟ: Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός στο παιχνίδι. Η Πάφος FC ισορρόπησε, όμως δεν έχει δημιουργήσει τις φάσεις μπροστά στην εστία του Βανά. Δυσκολεύεται αρκετά στο να βρει χώρους η ομάδα του Λιάσου Λουκά, που ελέγχει όμως την κατοχή.
68′
Μεγάλη φάση για τον Άρη. Ο Πατσέκο μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του Ρούτκο, έκανε το διαγώνιο σουτ με τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
75′ Αλλαγές για την Πάφος FC. Ο Φουρ και ο Κοβάσεβιτς, αντί των Βαλακάρι και Αμπντουσαλάμοφ.
78′ Δύο αλλαγές για τον Άρη. Ιωσηφίδης και Μουσούντα στη θέση των Πατσέκο και Ντελμίρο.
80′ Kίτρινη στον Πάνιτς.
84′ Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πέσιμο του Καζού εντός περιοχής μετά από πίεση που δέχθηκε από τον Πάγιτς. Εξετάστηκε η φάση από το VAR, με το παιχνίδι να συνεχίζεται.
87′ Μεγάλη φάση για την Πάφος FC. Γύρισμα του Σεμέδο από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους.