Η Βιγιαρεάλ βρέθηκε να χάνει ως το 80ο λεπτό με 3-1 από την Κάδιθ, αλλά στο τέλος πήρε την ισοπαλία, 3-3.
Απίθανη ματσάρα το «Cerámica», με τη Βιγιαρεάλ να έρχεται ισόπαλη 3-3 με τη Γρανάδα κι ενώ έχανε με 3-1 ως το 80ο λεπτό.
Στο 7ο λεπτό το σουτ του Εσπίνο σταμάτησε στο πλαϊνό δίχτυ ενώ στο 13’ ο Ντανζουμά αστόχησε από κοντά και στην κόντρα ο Λοσάνο με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1 μετά από γύρισμα του Άλεξ από δεξιά. Στο 34’ και στο 36’ η Βιγιαρεάλ είχε δύο ακυρωθέντα γκολ αλλά στο 42’ μετά από κόρνερ ο Πάου Τόρες με κεφαλιά έκανε το 1-1. Ωστόσο στο 45+1’ ο Φάλι εκτέλεσε το φάουλ και ο Λοσάνο από κοντά έγραψε το 1-2.
Μάλιστα στο 52’ μετά από όμορφη αντεπίθεση ο Λοσάνο συνδυάστηκε με τον Σομπρίνο, πέτυχε χατ τρικ κι έκανε το 1-3. Στο 65ο λεπτό η Βιγιαρεάλ είχε δοκάρι σε φοβερό σουτ του Τσουκβουέζε ενώ στο 68’ σε νέα κόντρα της Κάδιθ, ο Ασένχο πρόλαβε σωτήρια τον Λοσάνο.
Στο 80’ μετά από συρτή σέντρα του Οριέ από δεξιά, ο Ντιά από κοντά μείωσε σε 2-3 και στο 90+5’ ο Ντανζουμά πάτησε περιοχή από αριστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-3.
ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Πάου Τόρες, Πεδράθα (74’ Εστουπινιάν), Μαντί, Γασπάρ (81’ Οριέ), Τριγέρος (61’ Κοκλέν), Ιμπόρα (61’ Τσουκβουέζε), Παρέχο, Πίνο, Ντανζουμά, Αλκάθερ (74’ Ντιά)
ΚΑΔΙΘ: Λεντέσμα, Καρκελέν (63’ Σάλβι), Χαροϊάν, Τσουστ, Εσπίνο, Φάλι (71’ Αντόνε), Γιόνσον (53’ Ακαπό), Άλεξ, Λοσάνο (71’ Αλαρκόν), Σομπρίνο, Τσάπελα (53’ Αλέχο)