H Μπέτις νίκησε με 4-1 και συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία. Οι «μπέτικος» κέρδισαν πέναλτι στο 13′ σε μαρκάρισμα του Αλντερέτε στον Ιγκλέσιας. Ο διαιτητής είδε δώσει αρχικά φάουλ αλλά το VAR έδειξε ότι η παράβαση έγινε εντός περιοχής. Το εκτέλεσε ο Ιγκλέσιας και άνοιξε το σκορ. Στο 24΄ο Φεκίρ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι Τέσσερα λεπτά μετά ο Ιγκλέσιας με πλασέ πέτυχε το 2-0. Η Βαλένθια κατάφερε να μειώσει στο 38′ με κεφαλιά του Γκάμπριελ Παουλίστα, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Στο 61ο λεπτό όμως ο Πεσέλα με κεφαλιά έγραψε το 3-1.Λίγο μετά (67′) ο Χουάνμι εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ντιακαμπί και με πλασέ πέτυχε το τέταρτο γκολ της Μπέτις.
Ρ.ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Μοντόγια, Πεσέλα, Ρουίθ, Μορένο, Ροντρίγκεθ, Καρβάλιο (83’Γουίλιαν Χοσέ), Κανάλες, Φεκίρ (73’Χοακίν), Χουάνμι (73’Ρουιμπάλ), Ιγκλέσιας (83’Ρομπέρ).
ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Σίλεσεν, Γκαγιά, Αλντερέτε, Παουλίστα (45’Ντιακαμπί), Φουλκιέρ, Βάσκεθ (59’Έλντερ Κόστα), Γκιγιαμόν, Βας (75’Βαγέχο), Γκέδες (75’Ράτσιτς), Ούγκο Δούρο (59’Γιουνούς), Ντε Σόουζα.