«Κατέβασε στροφές» η Μπάγερν Μονάχου σήμερα (23/10), σε σχέση με τις τελευταίες… επιδόσεις της, αλλά παρόλα αυτά κέρδισε με 4-0 την Χόφενχαϊμ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Bundesliga και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.
Οι Βαυαροί είδαν το γκολ του Γκνάμπρι στο 7’ να ακυρώνεται για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης από τον Μουσιάλα, αλλά το δεύτερο «χτύπημα» του στο 16ο λεπτό, με φοβερό συνδυαστικό ποδόσφαιρο και… οκτώ γρήγορες πάσες, ήταν κανονικό και σήμανε το 1-0, μαζί με το έκτο φετινό του τέρμα!
Η Μπάγερν έφτιαξε κι άλλες φάσεις για γκολ, με τον Λεβαντόβσκι να επιβεβαιώνει για μια ακόμα φορά την κλάση του, πετυχαίνοντας ένα (ακόμα) εκπληκτικό τέρμα… Με βολέ από τα 20 μέτρα με το δεξί, πάνω στην κίνηση, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης τον Μπάουμαν και διαμόρφωσε στο ημίωρο το 2-0.
Χρειάστηκε να φτάσουμε στα τελευταία λεπτά του ματς, για να έρθουν δύο ακόμα τέρματα για λογαριασμό της Μπάγερν, αμφότερα από παίκτες που μπήκαν ως αλλαγή…
Ο Τσούπο Μοτίνγκ έκανε το 3-0 στο 82’, ακολούθησε ένα ακόμα γκολ από τον ερχόμενο από τον πάγκο Τολισό, το οποίο ακυρώθηκε για οφσάιντ, ενώ ο Κομάν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 87ο λεπτό, με ωραίο τελείωμα.