Με τον Ιωαννίδη να σκοράρει το μοναδικό γκολ και τον Κότσαρη να βγάζει το πέναλτι του Περέα στο 93′, ο Απόλλων πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα με 1-0 κόντρα στον ΠΑΣ.
Πήρε το… θρίλερ ο Απόλλων Σμύρνης! Παρότι προηγήθηκε με τον Ιωαννίδη και έδειξε να κρατάει το τρίποντο με σχετική άνεση ως το φινάλε, η ελαφρά ταξιαρχία χρειάστηκε την απόκρουση πέναλτι του Κότσαρη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων σε εκτέλεση του Περέα για να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με 1-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο Ιωαννίδης το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης (48′) τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς, με τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν τη δεύτερη σερί ήττα τους στην Σούπερ Λίγκα.
Φώναξαν για αποβολή του Λισγάρα οι Ηπειρώτες, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν για πρώτη φορά μετά το τελευταίο ματς της περασμένης σεζόν, ξανά με αντίπαλο τον ΠΑΣ αλλά στα Γιάννενα. Στους πέντε βαθμούς πλέον η ομάδα του Τζανλούκα Φέστα, στους 10 παραμένει ο ΠΑΣ.