Η βραδιά ήταν δύσκολη για τη Λιόν στην Πράγα, όμως η γαλλική ομάδα κατάφερε να επιστρέψει από τον… εφιάλτη του 2-0 και να επικρατήσει 4-3 της Σπάρτα.
Δύο γκολ του Χαρασλίν στο 4′ και στο 19′ έφεραν σε δύσκολη θέση τους «λιονέ», ωστόσο ο Τόκο Εκαμπί μείωσε στο 42′, δίνοντας το σύνθημα για την αντεπίθεση.
Ο Αουάρ σκόραρε για την ισοφάριση στο 53′, με τον Πακετά να ανατρέπει τα δεδομένα στο 67ο λεπτό. Η αποβολή του Γκουστό στο 74′ έδωσε νέες ελπίδες στην Σπάρτα, όμως το δεύτερο γκολ του Τόκο Εκαμπί στο 88′ κλείδωσε το ματς.
Μία κεφαλιά του Κρέιτσι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Την ίδια ώρα, η Ρέιντζερς έπαιρνε την πρώτη της νίκη στην εφετινή διοργάνωση, επικρατώντας 2-0 (18′ Μπαλόγκουν, 30′ Ρουφ) της Μπρόντμπι εντός έδρας.
4.Μπρόντμπι 1β. 0-5

Στον 2ο όμιλο, η Μονακό πήρε τεράστια, εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αϊντχόφεν και ανέβηκε μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Μπόαντου (19′) και Ντιοπ (90′) βρήκαν δίχτυα για τους Μονεγάσκους, με την ολλανδική ομάδα να έχει ισοφαρίσει προσωρινά με τον Γκάκπο, στο 59′.
Στο έτερο ματς του γκρουπ, η Σοσιεδάδ πέρασε με 1-0 από την Αυστρία, νικώντας με την Στουρμ Γκρατς χάρη σε γκολ του Ίσακ στο 68′.