Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το Πρωτάθλημα Ανδρών Α’ Κατηγορίας σημείωσαν το Σάββατο (09/10) Παρνασσός και ΑΠΟΕΛ.

Η ομάδα του Στροβόλου επιβλήθηκε πάρα πολύ άνετα της νεοφώτιστης ομάδας του ΘΟΪ Αυγόρου με 37-14 . Η ψαλίδα άνοιξε στο β’ ημίχρονο αφού στην ανάπαυλα το σκορ ήταν 16-10. Πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων και του αγώνα ο Haiduc με 7 γκολ, ενώ 6 πρόσθεσε ο Γιαννόπουλος. Για την ομάδα του Αυγόρου ο Σαββίδης έβαλε

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (9-10 Οκτωβρίου) το πρωτάθλημα Χάντμπολ Ανδρών Α’ Κατηγορίας.

Στον Άγιο Δομέτιο ο ΑΠΟΕΛ κέρδισε τον Προοδευτικό Πάφου με 33-23 αποκτώντας προβάδισμα για μια θέση στην 4αδα. Οι γαλαζοκίτρινοι έφτιαξαν σημαντική διαφορά από την αρχή κλείνοντας το ημίχρονο στο 16-10. Κυριάκος Γεωργίου και Γιώργος Κολοκοτρώνης έβαλαν από 8 γκολ για τους νικητές, ενώ τόσα είχε και ο Λένος Χριστοφή για τους Παφίτες. Επτά για τους φιλοξενούμενους έβαλε ο Χαράλαμπος Σοφοκλέους.

Η αυλαία της αγωνιστικής πέφτει την Κυριακή (10/10 – 18:00) με την αναμέτρηση Sabbianco Ανόρθωση – Ένωση Νέων Αγίας Βαρβάρας στο «Σωτήρειο Αθλητικό Κέντρο».