Την ήττα με 5-2 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα των Ελπίδων από την αντίστοιχη της Ουγγαρίας στο φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο Στάδιο Εθνικού Άχνας.
Η Εθνική μας προηγήθηκε με 2-0 από τέρματα που πέτυχαν οι Σταύρος Γαβριήλ (4′) και Ανδρέας Σάββα (37′), στην πρώτη του συμμετοχή σε διεθνή αγώνα.
Στο 44ο λεπτό η Ουγγαρία μείωσε σε 2-1 με τον Krisztofer, στο 52ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 με τον αρχηγό της Barath και στο 56ο λεπτό ο Krisztofer έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, 3-2.
Στο 60ο λεπτό η Ουγγαρία έφτασε στο 4-2 με τον Kovacs και στο 82ο διαμορφώθηκε το 5-2 από τον Kerezsi.
Το σημερινό ήταν το πρώτο παιχνίδι της Εθνικής μας με Ομοσπονδιακό προπονητή τον Κωνσταντίνο Μακρίδη που είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα, δίνοντας και χρόνο συμμετοχής και σε ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν για πρώτη φορά.

Κύπρος: Κυριάκου, Κοτσώνης (80′ Μαυρουδής), Φενερίδης (88′ Ευαγγέλου), Αντωνίου, Χριστοδούλου, Σατσιάς (80′ Κουμπαρής), Οκκάς, Φώτη (88′ Βρόντης), Ανδρέου (62′ Νικολεττίδης), Σάββα (62′ Κούτσακος), Γαβριήλ.