Στο πρωτάθλημα η Σεβίλλη παραπαίει αλλά στο Europa μεταμορφώνεται. Νίκησε με 2-0 τη Φενέρ και απέκτησε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.

Το πρώτο μέρος ανήκε στη Φενέρ με τον Ντμίτροβιτς να επεμβαίνει σε τρεις περιπτώσεις (7’, 12’ και 28’) και τον Κινγκ να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 45’. Στην επανάληψη η Σεβίλλη μπήκε καλύτερα και στο 57’ ήρθε το γκολ. Ο Χορδάν έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στον Αράο και κατέληξε στα δίχτυα.  Η Σίβασπορ προσπάθησε να αντιδράσει και μέσα σε ένα λεπτό (70-71’) απείλησε δύο φορές με τον Καϊσέδο. Στο 79’ ο Λαμέλα απείλησε με σουτ και έξι λεπτά μετά σκόραρε εκτελώντας μέσα από την περιοχή.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Ντιμίτροβιτς, Νάβας, Ενζιανζού, Γκουντέι, Άλεξ Τέγες (46’Χορδάν), Ακούνια (86’Σούσο, Φερνάνδο, Όλιβερ Τόρες (69’Λαμέλα), Ράκιτιτς, Χιλ (69’Οκάμπος), Εν Νεσιρί (86’Μιρ).

ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ: Μπαγιντίρ, Καντιόγλου, Αζιζ, Ακαϊντίν, Σάλαϊ, Καχβετσί, Αράο, Κρέσπο (67’Ρόσι), Ενρίκε, Κινγκ (67’Μπατσουαγί), Βαλένσια.