Την 3η σερί της νίκη πήρε η Γιουβέντους, αυτή την φορά επικρατώντας με 2-0 της Σπέτσια εκτός έδρας. Κάπως έτσι, η Γηραιά Κυρία ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Σπέτσια παραμένει ακριβώς πάνω από την επικίνδυνη ζώνη και συνεχίζει να μην νιώθει… ασφαλής.
Ο Κεν στο 32ο λεπτό άνοιξε το σκορ, με τη Σπέτσια στη συνέχεια να παίρνει τα ηνία και να ψάχνεται για την γρήγορη ισοφάριση χωρίς να το καταφέρει ως το ημίχρονο. Παρόλα αυτά και στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι πίεζαν, αλλά δεν έβρισκαν εύκολα διαδρόμους προς την εστία του Σέζνι.
Κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι «μπιανκονέρι» και χτύπησαν για δεύτερη φορά, καθαρίζοντας ουσιαστικό στο ματς. Ήταν το 66ο λεπτό με τον Ντι Μαρία που είχε μπει πριν από λίγο στο παιχνίδι, να σκοράρει για να γράψει το 2-0. Η Σπέτσια δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να διεκδικήσει κάτι, με την ομάδα του Δημήτρη Νικολάου να γνωρίζει ακόμη μία ήττα στο φετινό πρωτάθλημα!