Σημαντική νίκη πέτυχε η Lemesos Volleyball που επικράτησε μέσα στο «ΑΦΡΟΔΙΤΗ» στην Πάφο του Άρη Πολεμίου με 2-3 σε 124’  και πήρε βαθιά ανάσα για τη συνέχεια. Από την άλλη, ο Άρης Πολ. πήρε έναν πολύτιμο  πόντο.
Στο πρώτο σετ ο Άρης Πολ. προηγήθηκε 25-22 σε 28’ και άνοιξε το σκορ. Το επόμενο σετ κέρδισε η Lemesos Volleyball αφού προηγήθηκε 13-22 κέρδισε 13-25 σε 21’ και ισοφάρισε 1-1. Μεγάλο παιχνίδι έγινε στο τρίτο σετ με τις «πράσινες» να επικρατούν 27-25 αφού προηγήθηκε 18-14 σε 26’ και πήρε το προβάδισμα. Οι «ροζ» επικράτησαν σε 25-27 σε 30’ και ισοφάρισαν 2-2. Τα πάντα κρίθηκαν στο τάϊ –μπρέικ όπου σε 19’ επικράτησε 14-16 και κέρδισε 2-3 το σετ.

ΑΙΘΟΥΣΑ «ΑΦΡΟΔΙΤΗ»: ΆΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ – LEMESOS VOLLEYBALL 2-3 (25-22, 13-25,27-25, 25-27, 14-16)

ΆΡΗΣ ΠΟΛΕΜΙΟΥ(Γ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ): M. Kουππή, Kadyrova, Πέτρου, Khovalkina, Castilo, Χατζηχριστοδούλου. – Λίμπερο: Ρ. Κουππή, Α. Παπά – Αλλαγές:

LEMESOS VOLLEYBALL(Α.ΛΙΟΤΑΤΗΣ): Van der Veen, Κέστα, Murambi, Gouchlin, Στυλιανού, Σιαπάνη – Λίμπερο; Μιχαήλ, Ιωάννου – Αλλαγές: Παναγιώτου.